Kazakistanda ne iş yapılır?
kazakistanKazakistan 16 milyonluk bu küçük ülke,bu ülkede yatırım eksikliği olarak gördüğümüz bir sektör olan kargoculuk hizmetinden bahsedeceğiz.

Bir yıl önce iş amaçlı gittiğim bu ülkede,sektörleri azda olsa tanıma imkanı buldum,hemen gözümüze çarpan en büyük eksiklikte,bizim ihtiyacımızı karşılayamayan kargo hizmetiydi.

Türkiye’deki gibi bir kargoculuk mantığını zaten bulmanız mümkün değil,birincisi kargoculuk yapan bir kaç tane firma mevcut,ikinciside Türkiye’de var olan işleyişin kalitesinin 10 da biri kadar gelişmişleğe sahip.

Bu bölgede bir çok şirket olması vede kargo gönderimine olan ihtiyacın arttığını düşünürsek milyonlarca dolar kazandıracak eksiklikte bir ülke konumunda

Peki bu ülkede yabancı sermaye yatırımı için şartlar nedir.

Kazakistanda yeni bir şirket kurulması durumunda,bir kişi sermayenin tamamına sahip olabileceği gibi,kazakistanda yerleşik bir insan olmasınada gerek yoktur.Ayrıca şirketin profesyonel yöneticisininde sermayeder olmasına gerek yoktur.

Şehir içi ulaşım, otobüs, troleybüs ve taksilerle sağlanıyor. Taksi ücretleri ise taksimetre bulunmadığı için pazarlığa bağlı ve çok yüksek değil. Ülkede petrol rezervlerini fazla olması bu sektör içinde iyi bir altyapı niteliğinde,benzin fiyatları oldukça düşük.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

7 yorum

  1. Firmamız Kazakistan’da 2011 yılından bu yana siz değerli müşterilerimize en iyi hizmet sunmaktan mutluluk duyar. Kazakistan’da şirket kurulumu, muhasebe işleri, hertürlü mali hukuki danışmanlık, pazar araştırması, reklam, tanıtım faliyetleri, tercümanlık,vize ve registratsya (adres kaydı), konaklama, araç kiralama, havaalanı karşılama, ucuz kazakistan charter biletleri, KZofis ailesi olarak Kazakistan Pazarı’nda her daim yanınızda. Bize her an aşagıda ki telefonlar la ulaşabilirsiniz.
    TEL: +7 705 105 94 60
    +7 707 401 54 62
    : http://www.kzofis.com

  2. Bilgisayar teknik servis elemanıyım. Ayrıca Forklift operatörüyüm. Kazakistanda iş vermek isteyen biri, bana telefon veya mail adresini verirse iletişime geçerim. İngilizce seviyem ileri düzeydedir.
    5056985516 Murat yalçın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.