Kahve Diyarı Ortadoğu ‘ya Açılıyor
kahve-diyari

Kahve Diyarı İzmir merkezli bir kahve zinciridir. 2005 yılında ilk olarak İzmir Çankaya da kurulmuş olan Kahve Diyarı çok kısa bir süre içinde Türkiye genelinde 83 şubeye ulaşmıştır. Gerek kurucusunun, gerekse çalışan personelinin yurt dışı eğitimi ve iş tecrübelerini Türkiye şartlarında harmanlayarak oluşturulmuş başarılı bir kurumdur.

6 yıl gibi kısa bir sürede farklı noktalarda açılan şubelerde hedeflenen kotaları %90 gibi bir oranda yakalanması bizce başarının bir göstergesidir. Kahve Diyarı nın temel prensibi, insanlar arasındaki iletişimin vazgeçilmez şartı olan karşılıklı güven ortamının sağlandığı işbirliğini oluşturmaktadır. Merkez ofis tüm bayilerin malzeme isteklerini, üretim ve temin yoluyla tedarik edip, sevk eder.

Tüm kahve ürünleri Kahve Diyarı markası altındadır ve üretimi Kahve Diyarı na aittir. Kahve Diyarı insanımızın hasret kaldığı kaliteli kahve tadını sunmak için çalışıyor. Kalite anlayışımız nezih bir ortam, tam hijyenik çalışma koşulları, güler yüzlü servis ve bunların sonucunda memnun kalan misafirler.

Franchise

Konforlu bir ortamda onlarca kahve seçeneğini bir arada sunabilen markamız Türk tüketicisinin alışkanlıklarını değiştirmeye başladı. Bu alandaki ilk adımı atan firmalardan biri olarak Türk pazarındaki yerimizi aldık.

Türkiye de kahve kültürünün oluşmasını sağlayan bu zincirlerin yıllık müşteri sayısının 15 milyonu aşıyor. Yıllık pazar hacmi ise 100-120 milyon dolar arasında değişiyor. Yıllık büyüme hızı yüzde 90 lara varan çok yüksek seviyelerde seyrediyor. Sektör uzmanlarına göre, önümüzdeki 10 yıl bu hızlı büyüme devam edecek. Türkiye pazarındaki bu durum doğal olarak kahve tedarikçileri ve üreticilerin iştahını kabartıyor. Bu arada Türkiye de kahve üretimiyle ilgili planlarımız bile oluştu.

Evet, hızlı büyüyen kahve pazarında rekabet giderek artıyor. Şirketler ürün kalitesi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla bu rekabetten kazançlı çıkma peşinde. Rekabette avantajın önemli bir koşulu da mümkün olduğunca daha çok noktada müşteriye ulaşabilmek. Kahve zincirlerindeki bu rekabet girişimciler için önemli bir fırsat kapısı. Türkiye genelinde açılacak mağazalar için öncelik alışveriş merkezlerine ve işlek caddelere veriliyor.

Gelelim Kahve Diyarına

İzmir merkezli Kahve Diyarı, dünya kahvelerinin yanı sıra, farklı tatlarda hazırlanan Türk kahvesiyle müşterilerine hizmet veriyor. Ayrıca hazır kahve satışı yapılıyor. Kahve Diyarı nda Türk kahvesi ve diğer kahve çeşitlerinin yanı sıra pasta ve tatlılar bulunuyor. Halen 83 şubesi olan firmamız yeni şubeler açmaya devam ediyor. Bunun için Türkiye genelinden gelecek tüm talepleri değerlendiriyoruz.

SÜreç Nasıl İşliyor?
surec_nasil_isliyor


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.