İş dünyasında geleceği görenler kazanıyor
steve jobsGeçenlerde bir makale okurken şunu farkettinki büyük işadamları genelde 5-10 yıl sonrasını görerek hamlelerini yapan kişiler olmuşlar.İlerleyen günlerde twitter,google,apple gibi firmaların bu hale gelmesinin bir tercih olduğunu tüm detaylarıyla sizlerle paylaşacağım, fakat bugün Steve Jobs’un inovasyona yeni bir boyut katmasını ve öngörülerinden bahsedeceğim.

2010 Yılında bir toplantısında 5 yıl içinde tabletlerin masaüstü bilgisayarlardan daha çok satılacağını öngörerek ürünün gücünü o dönemde herkese anlatmaya çalışmıştı.Bugün bakıldığında bu tabloların Steve jobs’u doğruladığını bir kez daha görmekteyiz.
ImageProxy.mvc

Araştırma firması Gartner’ın bu haberi Steve Jobs’un iş dünyasının dahisi olduğunun bir kanıtı olarak kayıtlara geçerken, ürüne olan inancında ne kadar önemli olduğu bir kez daha karşımıza çıkmaktadır.

Tablet PC’ye olan talebin  nedeni nedir?

Gartner Research Direktörü Ranjit Atwal, bunun en büyük nedeninin fiyatların daha ucuz olması, ayrıcada taşınabilirlikle beraber bilgisayarın tüm özelliklerinde içinde barındırılması, talebi artıran önemli faktörlerden birkaçı.Önümüzdeki yıllarda bu oranın dahada artması bekleniyor.

 


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.