İnternet Girişimcileri Batıyor mu?
Son yıllarlarda internet üzerinden satış yapan bir çok sektöre bağlı firmalar yavaş yavaş kapanırken bunların başında tekstil ürünü satan firmalar gelmeye başladı.Vipdukkan,memurfoni,e-storecom.tr,daybuyday,mompery derken çalkalanmalar da devam ediyor.
Peki bu batışın en büyük nedeni nedir ? Rekabetin iyice arttığı internet ortamı daha büyük ve güşlü sermaye ile girenlerin dayanabileceği kadar reabete açık bir yer haline geldi.

internet yatırımları para kazandırmıyormu
internet yatırımları para kazandırmıyormu

Şöyleki giyim alanında ürün satacaksanız bilinen markalardan en az %10-20 daha ucuz mal satabilecek gücünüz olmaliki piyasada tanınıp ayakta kalma şansına sahip olabilesiniz.Yada reklamlarınızı rahatlıkla yapacağınız kadar sermayeni olmalıki isminizi duyurup güven kazanabilesiniz.Herşeyden önemlisi bunları yapsanız dahi, sürekli kendinizi yenileyip ayakta kalabilmenin en önemli yolu sermayenizi doğru bir şekilde yöetmenizden geçiyor.Para kazandığınız dönemde dahi gelirinizin büyük bir bölümünü reklama aktarıp güven faktörünün gözardı etmeyiniz.Reklam olmadığı takdirde bir süre sonra unutulup giden eski yatırımcı olmanız sözkonusudur.

Bu durum giyim sanayi dışında da böyledir.İşimiz gereği bir çok girişimciyle iletişim halinde bulunuyoruz ve yaptıkları hamleleri görme fırsatını buluyoruz.Özellikle internet üzerinden yapılan işlerin, kolay görünsede aslında reel sektörden dahada zor olduğunu düşünmek ve buna göre davranmak gerektiğini söylememiz gerekiyor.İnternette iş kurmak kolaydır fakat planlama yaparken tüm ayrıntılarını belirleyip taviz vermeden uygulamak gerekiyor aksi takdirme bir zamanlar başarılı bir iş yapmanın hazzını hatırlamaktan başka çarenizde kalmaz.

Tek yapılması gereken iyi bir planlama ile işe baişlama ve planlara harfiyen bağlı kalma, reklam bütçenizin nasıl kullanılacağını iyi belirleme,hedef kitleyi öncelikle kazanıp daha sonra ekstra müşteri kazanmaya çalışma, orjinal bir fikirle yola çıkma avantaj sağlayacağı için yatırımcısını bir adım öne çıkaracaktır.Bunun yanında kalıcı olmanın en önemli unsurlarından biri asla güveni sarsmama ve şeffaf bir yapıda olmak.Bu unsurlar yerine geldiği takdirme başarısız bir yatırım söz konusu olmayacaktır.

Melda ASLAN

Orjinalisfikirleri.com


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.