İnternet Cafe Nasıl Açarım
Her ne kadar internetin ilk donemlerindeki gibi kazancli olmasada halen gene oldukca kazancli bir yatirim niteligindedir.İnternet cafecilik hem kazançlı hem de bilgisayar okuryazarlığının gelişmesi açısından etik bir meslektir. Geleceğin teknolojide olduğunu düşünürsek bu sektörde bulunmak ve bunu hedeflerkende doğru seçimleri yapmak yaptığınız yatırımın geri dönüşümünü kısa sürede almanızı sağlayacaktır.

internet cafeÜlkemizde birçok evde veya işyerinde internet erişiminin bulunmaması, bilgisayarı olmasına rağmen yaşanan teknik problemler ve bir internet cafede kurulan sosyal ortam gibi nedenlerle cafeler çok sık ziyaret edilen işletmelerdir. Aynı zamanda hayata bakış açınızla doğru orantılı olmakla birlikte eğlencelidir. Hem para kazanıp hem de eğlenebileceğiniz sayılı iş grupları arasındadır.
Başlama Şartları:
İnternet cafe açmak isteyen bir girişimcinin birçok konuyu çevresel olarak düşünüp gözden geçirmesi gerekir. Her sektörde olduğu gibi bu alanda da tecrübe sahibi kişilerden destek almak, fikir danışmak ve kararları bunlara bağlı olarak vermek en doğrusu olacaktır. ToXA Sistem bu bağlamda bir makale yayınlamış ve yeni girişimcilere yol göstermeyi amaçlamıştır. Makalemizi okursanız birçok konuda fikir edinmiş ve bilgilenmiş olursunuz. Bunun haricinde cafecilikle ilgili aklınıza gelen her soruyu cevaplamak için buradayız.

Ne kadar Kazanırsınız?

Kazancınız; ne kadar kazanmak istediğinizle ve bunun için hangi adımları attığınızla doğru orantılı olarak değişkenlik gösterecektir.
Müşterilerinize ne kadar değer verir ve onları memnun edecek adımları atarsanız o kadar fazla kazanırsınız.
Ortalama birşey söylemek gerekir ise 20 bilgisayarı olan bir cafenin cirosu 4000 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir.

Maliyeti Nedir?

Maliyetiniz; Nasıl bir yer istediğinize ve ne kadar yatırım yapabileceğinize bağlı olarak değişkenlik kazandırabileceğiniz giderler tablonuzdur.
Temel olarak; donanımsal ve yazılımsal, çevresel (dükkan, dekorasyon vb.) ve yasal giderler olarak 3′e bölünebilir.
Yasal giderleriniz; bulunduğunuz bölge belediye şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Öncelikle belediyeniz den bilgi almanız yararınıza olacaktır.
Çevresel giderler ise; nasıl bir mekan sahibi olmak istediğinize ve zevkinize bağlı olarak artış veya azalış gösterir.
Donanımsal ve yazılımsal giderleriniz de ne kadar geleceğe yönelik olursa, ileride yapacağınız yenileme maliyetlerini o kadar aşağıya çekecektir. Bu sebeple bütçenizin en büyük kısmını yazılım ve donanıma ayırmak doğru bir karardır.

Bu bilgilere bağlı olarak 20 bilgisayarlık bir internetcafe’nin ortalama maliyeti 30.000 TL ile 35.000 TLaralığında değişmektedir.
En doğru kararı vermek, sektörün en iyileri arasında yerinizi almak için, bizimle fikir alışverişi yapmaktan çekinmeyin.


admin hakkında 1298 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.