İnovasyon Örnekleri ; Teknolojik Havuzlar
İnovasyon örneklerini çok sık görmeye başladığımız şu günlerde ,bir tanede orjinal bir fikirler yola çıkan Agor şirketinin muhteşem yaratıcılık örneği havuzu..
yukselen-havuzŞirketin web sitesindeki bilgilere göre, havuzun kapaklar kendilerini yukarı veya aşağı taşımak için su bazlı hidrolik bir sistem kullanıyor. Tamamen kaldırıldığında normal bir ahşap zemin gibi işlev gören yüzey, metrekare başına yüzlerce kilogram ağırlığı destekleme yeteneğine sahip. Diğer bir deyişle, yürümek, koşmak ve hatta tüm arkadaşlarınızla bir dans partisi düzenlemeniz için tamamen güvenli. Sistem devrede olduğunda aşağıdaki su tamamen ulaşılamaz olduğu için normal bir havuz örtüsünden çok daha güvenilir.

Sadece bir düğmeye bastığınızda güverte kendisini yavaş yavaş indirmeye başlıyor. İşte tam burada kullanabileceğiniz önemli bir özelliği var: Güvertenin inme işlemini istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Havuz zemini sonuna kadar inmek zorunda değil. Eğer çocukların oynaması için havuzun derinliğinin az olmasını istiyorsanız tek yapmanız gereken güverte istediğiniz pozisyona indiğinde inme işlemini durdurmak olacak. Böylece havuzun derinliğini istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.


Agor şirketi kişiye özel montaj yaptığı için fiyatlar havuzdan havuza değişiklik gösteriyor, ama muhtemelen bu sistemlerden birine sahip olmak cebinizi fazlasıyla yakacaktır. Daha fazla bilgi almak ya da teklif istemek için şirketin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. sistemin nasıl çalıştığını anlamak için de aşağıdaki videoya bir göz atın:

Web sitesi: www.agor-eng.com/moveable-floor-for-swimming-pools

Kaynak:yeni is fikirleri


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.