İngiltere teknoloji alanında girişimci bekliyor
GREAT Startup isimli yarışma ile, Türkiyedeki girişimcilere yarışmaya katılma hatta iş kurmalarına destek verileceği duyuruldu.

greet statupBirleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu olan  Leigh Turner ‘GREAT Startup’ tanıtım toplantısında ,ülkemizle daha sıkı ticari ilişkiler kurmak istediklerini belirterek’Avrupanın en çok yatırımcı çeken ülkesiyiz 300 pound ile iş kuran bir çok insan var’ , iş kurmak isteyenleri ülkesine davet eden Leigh Turner vergi yükünün düşük olması ve işgücünün kolay bulunmasının büyük bir avantaj olduğunu belirtti.

‘GREAT Startup’ yarışmasına başvuracak adayların 40 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.20 Haziran-30 Eylül 2014 arasında yapılacak başvurular sonucunda ilk değerlendirme 1-18 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacak.

Yarışmadaki kategorilere gelirsek, ‘GREAT Teknoloji Ödülü’, ‘Kadın Teknoloji Girişimcisi’, ‘Üniversiteli Genç Girişimci’, ‘Anadolu’dan Teknoloji Girişimcisi’, ‘Sosyal Teknoloji Girişimcisi’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ olmak üzere 6 farklı kategoride ödül dağıtılacak

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı  ve  Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği yarışmaya başvuru yapmak isteyenlerin www.gov.uk/great-startup-turkey adresinden başvuru yapması gerekiyor..

 

Melda ASLAN

Orjinalisfikirleri.com


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.