Hello Kitty Türkiye
hellokityÜnimert Demir Çelik şirketinin sahibi Kaleli Ailesi’nin yatırımı olan markanın Türkiye serüveni geçen 13 Şubat’ta İstanbul Suadiye’de başladı. İçinde bir de kafe olan 700 metrekarelik bu ilk mağaza 2.5 milyon dolara mal oldu. Bu mağaza öylesine büyük talep gördü ki önünde kuyruklar oluştu. Bu talep sonrası Kaleli Ailesi yeni bir yatırımı gündeme aldı. Yeni mağaza küçük ölçekli bir fabrika yatırımı büyüklüğünde.

Yeni yer 15 milyon dolara mal olacak. Markanın dünyadaki bu en büyük mağazası nisan ayının ortasında açılacak. Hello Kitty World adıyla Ataşehir’de açılacak 3 bin metrekarelik mağazada, sevimli karakterin farklı konseptlerde yaşadığı bir kasaba da bulunuyor. Japon Sanrio şirketinin yarattığı sevimli kedi Hello Kitty’nin ürünleri, dünyanın değişik yerlerinde corner usulü ya da 200-300 metrekarelik mağazalarda satılıyor. Hello Kitty World adıyla Türkiye’de açılan büyük mağazalar aslında dünyada türünün ilk örnekleri. Bu konsepti yaratan ve Sanrio şirketine sunan ise Beste Kaleli Tekelioğlu. Yüksek mimar olan Tekelioğlu, 2010 yılında kızının doğum gününü kutlamak için Roma’ya gitmiş ve buradaki Hello Kity mağazasında kızıyla keyifli saatler geçirmiş. Ardından “Hello Kitty mağazasını Türkiye’de neden açmıyoruz?” diye düşünüp, hemen harekete geçmiş. Nasıl bir mağaza yapacağını tasarlamış ve bunu Japonlara kabul ettirmiş.

HELLO KİTY TOWN

Kaleli Ailesi Hello Kitty mağazasını Ataşehir’deki kendi mülklerinde nisan ayının ortasında açmayı ve resmi açılışı da mayıs ayında yapmayı planlıyor. Mağazada bayan dış giyimden kayak takımlarına, oyuncaklardan kırtasiye malzemelerine kadar çok çeşitli Hello Kitty ürünü satılacak. Mağazada 7 bin çeşit ürün bulunacak. Mağazanın bir katı da Hello Kitty’nin erkek arkadaşlarına ayrılmış. Erkek çocuklar ve babaları burada vakit geçirip alışveriş yapabilecek. Hello Kitty World’un en ilginç bölümlerinden biri ise Hello Kity Town olacak. 800 metrekarelik alanda oluşturulacak kasabada, sevimli karakterin evi, içinde arabası olan garajı bulunacak. Beste Kaleli Tekelioğlu, Hello Kitty’in Türkiye’de lisansörleri de olduğunu ancak ürünlerin yüzde 90’ının ithal edildiğini söylüyor. Üçüncü mağazalarını Avrupa yakasında açmak istediklerini belirten Tekelioğlu, zamanla bayilik – franchise da verebiliriz. İstanbul’dan sonra Ankara’ya da mağaza açmak istiyoruz” diyor.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.