Helal Kozmetik Satışı
helal kozmetikHelal gıdadan sonra şimdide helal kozmetik belgelendirmelerine başlayan Türk Standartları Enstitüsü, kozmetikte de yeni bir döneme girildiği ve başvuruların alınmaya başladığı belirtildi.
Girişimciler için önemli bir pazarın doğmasına da vesile olan pazar, önümüzdeki günlerde çok daha hareketli olacak gibi görünüyor.

Gerek müslüman ülke pazarlarının, gereksede Türkiye’de iç pazarda satış için çok büyük bir müşteri kitlesinin hazır olması , helal kozmetik üretimi ve satışı yapan girişimcilere büyük kazançlar sağlayacaktır.

Makyaj, temizleme, ter önleyici, cilt, saç, ağız ve bebek bakım ürünlerini kapsayacak.

HELAL bELGESİ ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Helal olmayan hayvan ve bunlardan türetilmiş nanomateryal, genetik materyal ya da bileşen olmayacak, insana ait ve bunlardan türetilmiş bileşen ya da insan sağlığına zararlı olduğu ispatlanmış diğer canlılara ait genetik materyal bulunmayacak. Helal olsalar bile, nesli tehlikedeki canlılardan, türün devamlılığını tehdit edecek yollarla elde edilen maddeler helal kozmetik ürünlerinde bulundurulamayacak.

Melda ASLAN

Orjinalisfikirleri.com


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.