Hayvancılık Destek Programı Onaylandı
Hayvacılık yapacak girişimcilere devletten büyük destek yolda.Hayvanclık desteklerinin bakanlar kurulunca onaylanmasıyla beraber , girişimciler için oldukça karlı bir iş haline geldi.

2014 Hayvancılık destekleri
2014 Hayvancılık destekleri

Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Konya Ovası ve Doğu KaradenizProjeleri Kapsamındaki İllerde,Destekleme içinde tesis inşasında yüzde 50, damızlık hayvan alımında ise yüzde 80 civarında hibe desteği verilecek ve 4 yıl süresince destek verilmeye devam edileceği duyuruldu.

DESTEK İÇİN ARANAN KOŞULLAR

En az 10 baş anaç, en çok 49 baş anaç kapasiteye sahip , küçükbaş için en az 100 baş anaç, en çok 200 baş anaç kapasiteli yeni ahır ve ağıl yapımı ile damızlık erkek boğa, koç ve teke alımını kapsıyor. Hibe destekleri 2014 ile 2018 yılları arasında 4 yıl boyunca uygulanıp girişimcilere destek verilecek.

Hangi illerde uygulanacak

Hibe destekleri; Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında Ağrı,Ardahan, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Elazığ, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars,Malatya, Muş, Tunceli ve Van illerinde, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamındaki Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin,Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illerinde, Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamındaki Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray illerinde, DoğuKaradeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki Samsun, Ordu, Giresun,Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane illerinde uygulanacak.


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.