Gold Teknoloji Marketleri, franchise mağazalarını devralmaya başladı
gold-bilgisayar
Kısa bir zaman önce Gold teknoloji marketlerinin franchise şartlarını açıklayan bir yazı sunmuştuk. Fakat şuan Gold bilgisayarın artık franchise vermekten vazgeçtiği ve bugüne kadar vermiş olduğu franchiseları bünyesine almaya başladığının haberini vereceğiz.
Bazı franchise mağazalarında istediği hizmet kalitesini yakalayamayan, dekorasyonunu, stok yönetimini beğenmeyen Gold Teknoloji Marketleri, franchise mağazalarını devralmaya başladı. Şirketin genel müdür yardımcısı Ozcan Ceyhan, “Bu mağazaları devralmamızla cirolar kısa sürede yükseldi” diyor. “FranchisLng her zaman büyümede en etkin ve doğal yöntemdir” diyemeyiz. Zira işler bazen öyle bir noktaya gelebilir ve bir marka beklediğinin üzerinde bir ivmeyle öyle hızlı büyüyebilir ki, o zaman operasyona sizin el atmanızın zamanı gelmiş demektir. Çünkü her mağazanın kontrolünü birebir sağlamak çoğu zaman mümkün olmayabilir. İşte Gold Teknoloji Marketleri de hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırma hedefi doğrultusunda franchise mağazalarını kendi bünyesine katmaya başladı. Bu strateji kapsamında Ankara Ostim, İskenderun, Kocaeli Gölcük, İzmir Bornova Kipa’daki franchise mağazalarını devralan Gold, bu mağazaların tamamını yeniledi, hizmet kalitesini ve ürün çeşitliliğini artırdı.
Gold Teknoloji Marketleri’nin genel müdür yardımcısı Özcan Ceyhan, bu yıl 6 ile 8 arasında mağazayı daha devralmayı planladıklarını, bunun yanı sıra çok yakında yeni mağazaları da açacaklarını söylüyor. Ceyhan, “Ancak franchise yöntemiyle büyümeyi artık düşünmüyoruz” diyor. Gold, devraldığı mağazaların öncelikle iç ve dış görsel atmosferini yeniliyor. Ürün çeşitliliğini önemli ölçüde artırırken, stok maliyetlerini düşürecek şekilde stok planlamalarını re-vize ediyor. Bunun yanı sıra personel açısından da değişiklikler yapıyor. Deneyimli personeli bu mağazalara kaydırarak zaman içinde tüm mağazalarla aynı kalite ve donanım seviyesinde insan kaynağına ulaşmasını sağlıyor. Ceyhan, “Personel eğitim ve denetimlerini aıtınyoruz. Aynca mağazanın yerel bilinirliğine katkı sağlayacak pazarlama destekleri sağlıyoaız” diyor.
MAĞAZALARIN CİROLARI YÜKSELDİ
Ceyhan, başansız olan bu franchise mağazalarda genel-casio hizmet kalitesinde genel standartları yakalayamama, abyte stok yönetiminde yanlışlar, girişim aşamasında yapılan mağaza görsel düzenini yıllar içinde yenilememek gibi sıkıntılar yaşanabildiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Tabii tüm bu durumlar sizin kapıdaki tabela olan markanıza negatif etki edebiliyor. Biz kendi mağazalarımızda elde ettiğimiz tüm tecrübeyi ve birikimi bu mağazalara aktanıken onların da merkezi sisteme entegrasyonlarını tamamlıyoruz. Açıkçası bu dört mağazamızda hızlı bir şekilde aldığımız sonuçlar doğru yolda olduğumuzu gösteren en önemli delil oldu. Öyle ki bu mağazaların cirolarında kısa sürede çok önemli yükselmeler elde ettik.” Ekonomist


admin hakkında 1298 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.