Gelecek Vadeden İş Fikirleri
is-fikri
Dünya gazetesinin haberine göre,ABD merkezli araştırma şirketi IBIS World, 2012’nin en ümit vaadedici girişim fikirlerini listeledi. Yakın zamanda kendi işini kurmayı planlayanlar listeyi mutlaka görmeli.

İşte size bu iş fikirlerinin tam bir listesi,yatırım yapılacak onlarca sektör.

1-Enerji içeceklerini hepimiz yakından tanıyoruz. Önümüzdeki dönemin favorisinin ise rahatlatcıcı içecekler olacağı tahmin ediliyor. Bu ürünler rahatlatıcı ve uyku getirici etkileri ön plana çıkarılarak pazarlanacak.

2-Akıllı telefonların yaygınlaşması, oyunla ilintili uygulamalara talebi artırdı. Sektörde önümüzdeki 5 yıl için yıllık ortalama yüzde 24.4’lük büyüme öngörülüyor. Giriş bariyeri düşük olsa da orta düzeyde sermaye ihtiyacı bulunuyor.

3-Akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşmasıyla talebi yükselen bir sektör daha… Düşük giriş bariyeri ve düşük istihdam ihtiyacının yanında yüksek kar oranları cazibesini artırıyor.

4-Sağlık giderlerini kısmaya çalışan pek çok şirket, kurumsal sağlık hizmetleri iş kolunun müşterisi olmaya başladı. Hizmet iş yerinde verimi artırırken, şirketin popülerliğine de olumlu etkisi olduğu biliniyor.

5-Sayısız pazarlama platformuna sahip olmamıza rağmen, işletmeler müşterilerinin alışveriş davranışlarını her zamankinden daha da fazla takip edip, tahmin etme yolları arıyorlar. Giriş bariyeri düşük olsa da sermaye ihtiyacı kısmen yüksek olan sektörde ortalama kar marjının yüzde 60 olarak hesaplandığına dikkat çekiyoruz.

6-Yeni bir sektör olmasa da yaratıcı fikirlere her zaman yer var. Özellikle dikey, yani belirli bir ürüne odaklanmış olanların başarılı olma ihtimali daha yüksek görünüyor.

7-Araştırma ABD kaynaklı olmasına rağmen kişi başına düşen şarap tüketiminin ve yatırımların arttığı Türkiye’de de gelecek vaadeden bir sektör.

8-Ekonomideki olumlu gidişat, insan kaynakları profesyonellerine olan talebi de artırdı. Bugünlerde şirketler, kendi içlerinde bu birimleri kurmak yerine, dışarıdan hizmet alımı seçeneğini de sıkça kullanmaya başladılar.

9-Danışmanlık sektörünün yükselişte olduğu bilinen bir gerçek. İstihdam konusunda da 2016’ya kadar en hızlı büyüme vaadeden sektörlerden biri.

10-Fast food sektörü düşüşte ancak sokak satıcılarına talepte artış var. Sokak satıcısı deyince hemen aklınıza simitçiler veya bizim tavuk-pilavcılar gelmesin. ABD’de araçlarıyla sokak sokak gezerek farklı ve gurme ürünler sunan satıcılar her geçen gün popülaritelerini artırıyor.

11-Mozaiği ABD kadar karışık olmasa da Türkiye’de de pek çok farklı etnik kökenden gelen vatandaş yaşıyor. Demografik trendler yanında değişen tüketici damak tadını doğru analiz eden girişimciler için önemli bir fırsat olabilir.www.dunya.com.tr/


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.