Geleceğin Para Kazanma Yolu Tarım
tarımHayatın başlangıcından itibaren süregelen beslenme olgusu ticaretinde esasını oluşturmaktadır.Öyleki yaşamın temel amacının beslenme olduğunu düşünürsek bu alanın girişimcisini ne kadar ihya edeceğinide söyleyebiliriz.Tabikide ilk başta çokta önemli gelmeyebilir fakat önümüzdeki yıllarda tarımın ne kadar değerli olacağını şimdiden sizlere söylerek bu alanda yatırımlarınızı hızlandırmanızı önerebiliriz.
Dünyada bir çok yatırımcı ve işadamı tarıma yönelirken bu başarılı kişilerin hamlelerini gözardı edemeyiz.Ülkemizdeki bir çok işadamıda önceki yıllarda tarıma ve hayvancılığa ciddi yatırımlar yaptığınıda hatırlayalım.İşte bunlaran biride Amerikalı işadamı Jim Rogers.

Jim Rogers, para kazanmak isteyenlere tarımla uğraşmaları tavsiyesinde bulundu. BBC de Simon Jack’in programında konuşan Rogers, dünyada gıda stoklarının çok azaldığını, tarımla uğraşan çiftçi sayısının da düştüğünü söyledi. Rogers ayrıca ABD’de çiftçilerin ortalama yaşının 58 olduğunu kaydederek, tarımda para kazanma fırsatları olduğunu belirtti.
Rogers, “Tarım son 30 senedir çok kötü bir iş olarak görüldü. Şimdi daha iyiye doğru gidiyor. Gelecekte çok para kazanmak istiyorsanız traktör sürmeyi öğrenin” dedi. Rogers’in traktör sürmeyi öğrenme önerisi bir şaka olarak algılansa da, emtia konusunda uzman olan yatırımcının mesajı gıda ürünlerinde para olduğu yolunda.

Bu Rogers’ın tarım konusunda verdiği ilk öneri de değil. Bir kaç ay önce Barron’s dergisine yatırımcılara “borsalarda işlem gören çiftlikler, tarım makinaları, gübre ve tohum şirketlerinin hisselerini almalarını” tavsiye etmişti.

Rogers’in tarım konusundaki tavsiyeleri, gıda arzındaki kötüye gidişle daha önem kazanıyor. Küresel olarak hava koşullarındaki sert değişimler, üretim kısıtlamaları ve diğer bazı faktörler, et ve diğer gıda ürünleri fiyatlarını yukarı çekiyor.

ABD’de önemli tarım bölgesi Kaliforniya’da kuraklık ve Ukrayna’daki kriz de tahıl fiyatları üzerinde baskı yaratıyor.


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.