Freelance Yazarlık İle Para Kazanmanın Yolları
internette yazı yazarak para kazanma

Freelance Yazarlık, online para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Birçok başarılı serbest yazar, kelime başına bir dolara ortalama 10 kuruş kazanabilir.

Öncelikle portföyünüzü ve özgeçmişinizi oluşturmalısınız, falan filan. Yazmakla ilgileniyorsanız, bunu biliyorsunuzdur demektir. Yazmakla ilgilenmiyorsanız, bu yolda sadece para için seyahat etmenizi tavsiye etmem.

Sevgi ve zaman gerektiren bir uğraş, ancak sevdiğiniz şey çok kârlı olabilir. Bu işi sevdiğinizi düşünelim ve nasıl  para kazanılacağından bahsedelim.

Tüm bu serbest yazı şirketlerine ulaşmaya başlamadan önce, bir web varlığınızın olması gerekir. Bir bloga ihtiyacınız var.

Ya da sadece online bir portföyünüz olabilir. Başlamak için hazır olduğunuzda, daha iyi, daha hızlı ve daha ikna edici bir şekilde yazmanıza yardımcı olacak 150 kaynak bulunmaktadır.

Para kazanmaya hazır olduğunuzda, başlayabileceğiniz 10 web sitesi:

1. Listverse – Listverse, kabul edilen her makale  için 100 $ öder. Makalede en az 1.500 kelime olmalı ve en az 10 şey içermelidir.

2. TopTenz – TopTenz kabul edilen her makale  için 50 $ öder. Yine, makalenin bir liste biçiminde olması ve birkaç istisna dışında en az 1.500 kelime olması gerekir. Sık sık yayınlarlar, böylece kabul edilme şansınız oldukça yüksektir.

3. A List Apart – A list apart’a, kabul edilen her posta için 200 ABD doları öder. Az makale yayınlama eğilimi gösteriyorlar, yani kabul edilmek için daha küçük bir şansınız var. Yukarıdaki ile aynı kurallar, en az 1.500 kelime.

4. International Living – International Living kabul edilen her posta için 75 $ ödüyor. Çoğunlukla ziyaret ettiğiniz ülkelerden seyahat deneyimleri istiyorlar Bu site için, deneyimlerinizi yazma yeteneğiniz çok önemlidir.

5. FundsforWriters – FundsforWriters kabul edilen her posta için 50 $ ödüyor. Yazmak ve para kazanmakla ilgili makaleler arıyorlar. Sadece 500-600 kelime arasında makaleler kabul ediyorlar, ancak her bir kelimeyi saymanı istiyorlar.

6. Uxbooth – Uxbooth kabul edilen her posta için 100 $ öder. Makaleleri kabul etmek ve yayınlamak için dört ila sekiz hafta geçme eğilimi gösterirler, bu nedenle biraz sabretmeniz gerekiyor.

7.iWriter– iWriter kabul edilen her gönderi için 15 dolara kadar öder. Bu küçük görünebilir, ancak yukarıdakilerin çoğu kadar katı değildir ve yazdıklarınızı tam olarak seçmenize de izin verirler. İstediğiniz kadar çok veya az makale yazabilirsiniz.

8. Textbroker – Textbroker, 5 yıldızlı bir yazar iseniz, kelime başına beş sente kadar ödeme yapar. Kısa bir makale  göndererek başlayacaksınız ve büyük olasılıkla 3 yıldızlı bir yazar olarak başlayacaksınız, ancak daha fazla yazarak ve harika içerikler yazarak daha çok kazanabilirsiniz.

9. Matador Network– Matador network, kabul edilen her posta için 60 $ ‘a kadar ödeme yapar, ancak standart ödeme 20-25 $ arasındadır. Asgari bir kelime sayısına odaklanmıyorlar, ancak en fazla 1.500 kelime var.

10. The Penny Hoarder – Penny Hoarder, aldığınız sayfa görüntüleme sayısına bağlı olarak 800 $ ‘a kadar (nadiren) ödeme yapar. Ödeme, 50.000 sayfa görüntüleme için 100 ABD dolarından başlıyor, bu nedenle, bu, garanti edilen bir ödeme miktarı değildir, ancak potansiyel olarak yüksek paralar kazanma şansı fazladır.

Hiç şüphe yok ki serbest yazı ile para kazanabilirsiniz, ama bu bir süreç. Portföyünüzü ve yazma becerilerinizi oluşturmaya başladıktan sonra ciddi para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tecrübeli bir yazar değilseniz, önce biraz zaman ayırarak kendinizi geliştirmeye başlayın.

Bu sitelerden özellikle iyi derecede ingilizcesi olanlar daha büyük paralar kazanabilmektedirler.


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.