Foi Bijuteriden Ücretsiz Bayiliğe Metrekare başına 100 TL Destek
foi
Bayilik sistemimizde; tüm ürünler etiketli ve barkotlu olarak satışa hazır halde bayilere gönderilir. Perakende fiyatları, piyasa fiyatları ve ürün kalitesi gözetilerek belirlenir. Ürün yelpazesi, fiyat aralığı ve çeşit anlamında çok geniştir; dolayısıyla geniş bir tüketici kitlesine ulaşılabilir.

Bayilik sistemimizde; kar marjı ürüne göre değişmektedir. Bayi kazancı %120 olarak düşünülebilir. (%80 ile %170 arasında kar bırakan ürünler mevcuttur). Barkod sistemi ve bayilerimizde kullanılan bilgisayar programı sayesinde, bir mağazanın ilk 3 aylık periyotta ağırlıklı hangi ürün gruplarını ve hangi fiyat aralığında ürün sattığını tespit edip, müşteri profiline göre ürün yelpazesini şekillendiriyoruz.

Sektörümüzde moda çok sık değişmekte; dolayısıyla 20-25 günlük periyotlarda ürün yelpazesi güncellenmektedir. Stoklu çalışmamak ve her daim güncel ürün bulundurmak, tüketiciye hitap edebilmek ve satış açısından önemlidir.

– Franchize bedeli alınmamaktadır.

– Metrekare başına 100 lira bayilik desteği vermekteyiz.

– Muhtemel dükkan ölçülerine göre iç mimarımız tarafından projelendirilen mağaza mobilyaları, tabelası ve imaj yerleştirmeleri faturalandırılır. Dükkan ölçülerine göre muhtemel ürün bedeli, manken, cam ve barkot okuyucu (programı dahil) bedelleri eklenerek teklif hazırlanır.

– Anlaşma sağlanması halinde en fazla 20 günde ürünler dizilmiş olarak dükkan teslim edilir.

– Mağaza teslim edildikten sonra personelimiz gerek gördüğümüz taktirde kalarak eğitim verir.

– Her bayinin bir müşteri temsilcisi olur, mail ya da telefonla siparişler verilir.

– Ürün stoklarınızı ve hangi ürün guruplarının ne kadar satıldığını görebilen müşteri temsilcisi, uzaktan yardım hizmeti de sunabilir.

– Bayilik sitemizde; bayilerimiz belirli periyotlarla, bizden satın aldıkları bijuteri ürün tutarının açılışta % 50’si oranında, sonra verilen siparişlerin % 20’si oranında değişim hakkına sahiptirler. Böylelikle tapon ürünlerin yerine, moda olan yeni ürünlerle değişim imkanı bulurlar.

FRANCHISING BİLGİLENDİRME YAZISI

Franchising işleminde, franchising veren franchisor ile, franchising alan franchisee olmak üzere iki taraf bulunmakta, işlem konusu olan işletme, marka ya da isim hakkına da Franchise denmektedir. Franchisor, piyasada tanınmış ve yerleşmiş bir ismin ya da markanın işletme hakkını veren taraftır. Franchisor; isim, marka, işletme hakkı yanında, girişimciye teknik, idari, mali, pazarlama ve eğitim konularında hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler girişimcinin başarısını arttırıcı etki yapmaktadır. Franchisee ise işletmesini bağımsız olarak yöneten, isim, işletme hakkı ya da marka ve diğer hizmetleri belirli bir bedel karşılığında alan taraftır.

Franchising sisteminde taraflar arasında, sözleşme ile tespit edilen uzun dönemli bir iş ilişkisi bulunmaktadır. İki taraf arasında yapılan görüşmeler sonucunda şartları belirlenen sözleşmedeki en önemli konulardan birisi, franchisee tarafından yapılacak ödemelerdir. Yatırımcı bir franchise satın aldığında, yılların tecrübesi ile birlikte denenmiş ve başarısı kanıtlanmış bir metodu da satın almaktadır. Franchising anlaşması süresince franchisor, franchisee’e tanıtım, reklam, eğitim, malzeme gibi her türlü hizmet ve desteği sunmaktadır. Ayrıca, franchisor franchise satın alan işletmeyi çok yakından izlemektedir. Çünkü franchisee’nin iyi ismini lekeleyecek bir hareketi ya da kötü söylentiler, sistemi olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

Dürüstlük ve Açıklık İlkeleri Nelerdir?

Yönlendirici İlkeler:

Franchisor, kendisi ve Bireysel Franchiser’lerinden oluşan franchise sisteminin kurucusu ve uzun vadeli koruyucusudur.

Franchisorün Yükümlülükleri:

Franchisor aşağıdaki şartları yerine getirmelidir.

– Bir iş sistemini franchise zinciri haline getirmeden önce, makul bir süre boyunca ve en azından bir örnek işletmede işini başarıyla yürütmüş olmalıdır.
– Zincirin isim, marka ve diğer ayırtedici özelliklerinin sahibi olmalı veya yasal olarak kullanım hakkına sahip olmalıdır.
– Anlaşma süresince Bireysel Franchisee’ye başlangıçtaki eğitimi ve sürekli ticari ve/veya teknik desteği vermelidir.

Franchisorün Yükümlülükleri:

Bireysel Franchisee aşağıdaki şartları yerine getirmelidir.

– Franchisee işletmesinin gelişmesi ve franchise sisteminin ortak kimliği ve saygınlığının korunması için azami gayreti göstermelidir.

– Franchisor’ın talebi üzerine, Franchiser’ın ve/veya temsilcinin, bireysel Franchisee’nin işletme kayıtlarında makul zamanlarda araştırma ve çalışmasına izin vermelidir.

– Anlaşma süresince ve bitiminden sonra Franchisor’ın verdiği bilgileri üçüncü şahıslara açmamalıdır.

– Taraflar birbirleriyle ilişkilerinde dürüst davranmalıdır.

– Franchisor anlaşmasının her ihlalinde Bireysel Franchsee’sini yazılı olarak ikaz etmeli ve kusurun giderilmesi için makul süre tanımalıdır.

– Taraflar şikayet, tasa ve anlaşmazlıklarını samimiyet ve iyi niyet ile; dürüst ve makul temas, doğrudan temas ve müzakere ile çözmelidir.

Her İki Tarafın Sürekli Yükümlülükleri:

– Taraflar birbirleriyle ilişkilerinde dürüst davranmalıdır.

– Franchisor anlaşmasının her ihlalinde Bireysel Franchsee’sini yazılı olarak ikaz etmeli ve kusurun giderilmesi için makul süre tanımalıdır.

– Taraflar şikayet, tasa ve anlaşmazlıklarını samimiyet ve iyi niyet ile; dürüst ve makul temas, doğrudan temas ve müzakere ile çözmelidir.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.