Fırsat Sitelerini Fırsata Çeviren Girişimci Kim ?
Başarılı girişimci sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.Özellikle internet sektöründeki bu yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.İşte bu başarılı girişimcilerden biride Teknomoda’nın sahibi Engin Erdoğdu

Engin Erdoğdu
Engin Erdoğdu
Dört yıl önce iPhone için sticker üretip internet sitelerinde satan TeknoModa, kısa sürede fırsat sitelerinin önemli tedarikçilerinden biri haline geldi. Avustralya’dan Ukrayna’ya dünyanın dört bir tarafındaki fırsat sitelerine ürün sağlayan şirket, özellikle ayakkabıda hızla büyüyor. Şirketin ortaklarından Engin Erdoğdu, yurtdışındaki fırsat sitelerinin Türk ürünlerine ilgisinin oldukça yüksek olduğunu söylüyor.

E-ticarette yaşanan patlama, birçok başarı öyküsünü beraberinde getiriyor. Bunlardan biri de TeknoModa. Henüz dört yıllık bir geçmişi olan TeknoModa’nın ismini, direk tüketici ile bir bağlantısı olmadığı için, muhtemelen bugüne kadar duymadınız. Engin Erdoğdu ve Bora Umurtay tarafından 2009 yılında 3 bin TL sermaye ile kurulan şirket, bugün başta Türkiye olmak üzere, Avustralya’dan Ukrayna’ya dünyanın dört bir tarafındaki popüler alışveriş sitelerine ürün tedariği sağlıyor.

Özellikle ayakkabı satışında son derece kuvvetli olan şirket, hiçbir fiziki mağazası olmamasına rağmen, geçtiğimiz yıl 140 bin çiftin üzerinde ayakkabı satışı gerçekleştirmeyi başardı. Şirket ortaklarından Engin Erdoğdu, TeknoModa’nın öyküsünü ve gelecek planlarını Ekonomist’e anlattı.

STICKER İLE BAŞLADI
TeknoModa’nın oldukça ilginç bir kuruluş öyküsü var. Bir reklam ajansında çalışan Engin Erdoğdu, yaklaşık dört yıl önce satın aldığı iPhone’u için bir sticker tasarladı. Yakın çevresinden de sticker talebi gelmesi üzerine, aklına böyle bir iş yapma fikri geldi ve Apple’e mail attı. Apple’ın mailinden iki hafta sonra kendisini elmasepeti.com’a yönlendirmesi ise TeknoModa’nın fitilini ateşleyen kıvılcım oldu.


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.