Fiber İnternet Sorgulama
fiber
Yerleşim yerinizde fiber internet var mı? webden sorgulayın. Türk Telekom web sitesinde hizmete sunulan Fiber Atlas uygulaması ile Türkiye’nin hangi noktalarında fiber internet hizmeti olduğunu öğrenmek artık çok kolay. Bunun için tek yapılması gereken, Fiber Atlas’a konum bilgilerini girip sayısal harita üzerinde gerçek zamanlı sorgulama yapmak. Türk Telekom’un Türkiye’de ilk kez kullanıma sunduğu interaktif Fiber Atlas uygulaması, bulundukları konumda fiber internet bağlantısı olup olmadığını öğrenmek isteyen kullanıcıların bu bilgiye çok hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmelerini sağlıyor.
finerrrrjpg_h282

Fiber İnternet Sorgulma

Türkiye’deki internet kullanıcıları tarafından sabırsızlıkla beklenen Fiber İnternet ağı her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Türk Telekom son yapılan çalışmalarla beraber 160.000 km fiber kablo döşedi. Yüksek hızlı internet olan Fiber internet sadece Fiber kablo döşenmiş adreslerde kullanabiliyor. Daha önceden kullanıcılar adreslerinin fiber alt yapıya sahip olup olmadığını müşteri hizmetleri ya da Telekom santrallerini arayarak öğrenebiliyordu ancak Türk Telekom kullanıcıları bu dertten kuratacak bir uygulama geliştirdi ve hizmete sundu. Yeni uygulama ile harita üzerinde belirlediğiniz bir adreste fiber altyapı olup olmadığını tek tıkla öğrenmek mümkün.
Türk Telekom olarak, 170 yıllık tecrübesiyle adım adım örerek tüm şehirleri birleştiren dev bir fiber altyapı oluşturduk. Türkiye’yi layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına ve fiber teknolojisine kavuşturan Türk Telekom,bir çok yerde evlere ve binalara kadar fiber hizmetini Türk Telekom ile sözleşme imzalamış olan internet servis sağlayıcıların kullanımına sunuyor. Türk Telekom ile fiber hizmeti 81 ilde internet servis sağlayıcılar tarafından son kullanıcılara sunulabiliyor.

Değişmeyen bir Türk Telekom geleneği olan Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmak misyonumuzla 81 ilde fiber dönüşümünü gerçekleştirerek Ülkemize en yaygın fiber alt yapısını sunuyoruz.

Bu hizmeti sadece yeni yerleşim alanları ve sitelerde değil mevcut yerleşim alanları ve ADSL kullanıcılarının olduğu noktalarda da sağlayacağız.
Fiber Optik Özellikleri:

Fiber optik, temelde bir sinyali iletmek için elektrik yerine ışığı kullanan bir iletim aracıdır. Optik fiberler saf camdan yapılan saç teli kalınlığında uzun ipliklerdir. Bu fiberler yansıtıcı bir kılıfın içine doldurulur, böylece ışık fiberlerin içine hapsedilir. Kablonun en dışı ise koruyucu bir kılıfla kaplanır. Böylece Fiber optik kablolar ile daha uzun mesafelere daha yüksek değerde veri aktarımı ışık hızı diye tabir edilen en yüksek hızla iletilir.

Fiber optik kablolar çevresel şartlara karşı çok iyi korunduklarından çevresel şartların ağır olduğu nemli, rutubetli ve aşırı yağışlı ortamlardan etkilenmeyerek her zaman tutarlı bir bağlantı sunar.

Fiber kablolarda dışarıdan içeriye doğru hiçbir etkileşim olmadığı gibi dışarıdan içeriye doğru da hiçbir sızıntı olmaz ve bilgi en güvenli şekilde çok uzak mesafelere bozulmadan taşınabilir.

Üretildikleri madde, fiziksel boyutları, sızdırmazlık gibi özellikleri dikkate alındığında fiber optik kablolar çok uzun süreler değişiklik ihtiyacı duymaz. Bu özelliği de fiber optik haberleşme sistemlerini çevreye en duyarlı haberleşme sistemleri olarak öne çıkarıyor.
Neler Yapılabilir?

Fiber internet sayesinde, 6 dakikada DVD, 58 saniyede 300 resim, 4 saniyede ortalama 50 dosya indirebilirsiniz*. Fiber internet; gerçek zamanlı etkileşim,(hızı etkileyen durumlar hariç) kesintisiz bağlantı sağlar. Fiber internet bağlantısı; akıllı ev, kişiselleştirilebilen TV, akıllı iletişim ağı, istediğinde seç izle video, bulut bilişim, online oyun, videokonferans, e-eğitim, uzaktan ameliyat, uzaktan hasta bakımı, akıllı enerji dağıtım şebekesi, yüksek güvenlikli ağ sistemleri gibi çok çeşitli uygulamaları mümkün kılar.
Nasıl Başvururum?

Türk Telekom’un hizmet sunduğu İnternet servis sağlayıcılardan biri ile irtibat kurarak Türk Telekom altyapısının kullanıldığı Fiber İnternet veya yüksek hızlı internet abonesi olabilirisiniz.


admin hakkında 1306 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.