Evden Para Kazanabileceğiniz İş Fikirleri-1
iş fikirleriBir ofis kurmanıza gerek yok yada bir firmaya girip çalışıp ay sonunda sabit bir para kazanma yok.İstediğiniz anda hayata geçirebileceğiniz bu iş fikirleri sizlere çok ciddi paralar kazandırabilir.Bellimi olur ek işler bir anda full time işe dönüşebilir…

İşte sizler için topladığımız iş fikirleri…

1-) İnternet üzerinden ikinci el ürünler satabilirsiniz. Kendi kuracağınız bir web sitesi üzerinden veya uygun fiyata bulduğunuz ikinci el ürünleri çeşitli ilan sitelerinde yayınlayarak aracılık yapabilirsiniz.

2-) Ev hanımları için çokça tercih edilen ek iş diyebileceğimiz, evde çocuk bakımı. Eviniz müsait ise, meşgul olan komşularınızın çocuklarına evinizde bakıcılık yapabilirsiniz.

3-) Tam hakim olduğunuz bir konu varsa, bu konuda eğitim verebilirsiniz. Bunu bir web sitesi açarak yaparsanız daha fazla müşteri bulabilir ve zamanla bu işi ek gelir olmaktan çıkarıp normal mesainiz haline getirerek profesyonel bir işe çevirebilirsiniz. Bir nevi danışmanlık gibi diyebiliriz.

4-) El becerilerinize güvenen bir ev hanımı iseniz, etrafınızdan başlayarak çeşitli yemekler hazırlayabilir, kahvaltılar için kahvaltılık yiyecekler, özel gün ve partiler için pasta, tatlı türü yiyeckler sipariş edilen bir usta haline gelebilirsiniz.

5-) Günümüzde ingilizce, matematik gibi dersler, evde özel ders alınan en önemli gelir kaynaklarından biri durumunda. Eğer böyle bir yetkinliğiniz varsa, evinizde müsaitse evde ders vererek çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu konuda çevrenize doğru bir güven aşılarsanız (çünkü insanlar evinize gelecek), referanslar birbirini izler ve bunuda ek gelir olmaktan çıkarıp gerçek bir mesaiye çevirebilirsiniz.

6-) İnternette dolaşırken gördüğünüz paylaşım blogları, haber kaynakları olarak faaliyet gösteren firmalar için editörlük yapabilirsiniz. Bir kurumsal blog sitesinin böyle bir freelance personele ihtiyacı olabilir.

7-) İnternet üzerinden makale yazarak ek gelir elde edebilirsiniz.

😎 Web sitesi yapmayı biliyorsanız, web sitesi tasarımları yaparak para kazanabilirsiniz. İşinizi doğru zamanda teslim ederek güven inşaa ederseniz bu işi kısa sürede ek gelir modelinden çıkarıp kurumsallaşabilir normal mesai haline getirebilirsiniz.

9-) Evde kendinize özgün takı tasarımları yaparak internet ilan siteleri üzerinden satabilirsiniz. Daha sonra kendi web siteniz üzerinden satış yaparak ilerletebilirsiniz.

10-) Hayvanlarla aranız nasıl ? Evden uzaklaşacak ve yanlarında hayvanlarını götüremeyecekler için eviniz müsait ise evde hayvan bakarak ek gelir elde edebilirsiniz.

11-) Sizde bir blog açarak fikirlerinizi, gündemle ilgili yorumlarınızı paylaşarak ciddi bir ziyaretçi kitlesine ulaşıp bloğunuza reklam alarak evden ek gelir elde edebilirsiniz. Fakat bu iş çok büyük sabır ve özveri gerektiren bir iştir.

12-) Kendi tasaram kalıplarınızla mum yapabilirsiniz. Görsel olarak şık mumlar üretebilir internet üzerindeki ilan sitelerinden satabilirsiniz. Hatta bu işi yapan firmalara toptan satış bağlantılı kurabilirseniz ek iş olarak yapmaktan ziyade kurumsal mesaiye çevirebilirsiniz.

13-) Dikiş makinesi ile evde kazak gibi giyim ürünleri tasarlayabilir, bunları internet üzerinden satabilirsiniz.

14-) Yeterli bilginiz varsa, çevrenizdeki esnaflardan başlayarak yerel google ve facebook reklam danışmanlığı yapabilir, onların reklam bütçelerini yönetebilirsiniz.

15-) T-shirt boyama ile resim yaparak evde ek kazanç sağlayabilirsiniz.

xfikir.com


admin hakkında 1298 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.