Evde Örgü İşi İle Para Kazanabilirsiniz
orguEvde örgü işi yapmaya karar aldığınızda tecrübesiz iseniz, zaman harcayarak öğrenmeniz ve el becerinizi geliştirmeniz gerekir. Örgü işinde; el sıklığı ayarının sabit ve elin hızlı olması gerekir. Eğer daha önce hiç örgü işi ile uğraşmadıysanız, lastik ve düz örgülerden atkı örmeyi deneyebilirsiniz. Hızlı örmeyi başardıkça şevkiniz, hevesiniz artacak yeni modeller, yeni örgü çeşitleri denemek isteyeceksiniz.

Tezgah açmak her bayanın ev yaşantısına uymayabilir, yeterli vakti bulamayabilir. Lakin bu gerekçe; evde örgü işini yaparak gelir elde edemeyeceğiniz anlamına gelmez. İnternet ile kuracağınız işveren bağlantılarınız, evde örgü işi yapmanıza olanak sağlar. Evde takı yapımında olduğu gibi bu alanda da evlere iş veren bir çok firma bulunmaktadır. Araştırmalarınız esnasında eğer ilginizi çeker ise makrome örgü çeşidini de inceleyebilirsiniz.
Ev kadınlarına evde iş imkanı sunan birçok tekstil firması, evde örgü işi vererek, ev hanımlarının gelir elde etmesine yardımcı olmaktadır. Deri saçaklı atkılar bir döneme imzasını atmış, kirpi yelekler çok revaçta görülmüştür. Büyük markalardan alınabilen bu ürünler, ev hanımlarının üretimidir. Evde iş veren firmalar arasında örgü bebek patiklerine, berelerine de ihtiyaç bulunmaktadır. İnternet üzerindeki iş ilanlarını takip ederek, firmaların örgü guruplarına katılmanız da mümkün.Makrome örgü, düğümler arası geçiş sağlanarak oluşan bir el işidir. Makromeye özgü çeşitli kalınlıklarda yumak halinde satılan ipleri vardır. Yaratıcılığa son derece açık olan makrome, örneklerine sıklıkla rastladığımız ‘duvar aparatlı sallanan saksılıktan’ ibaret olarak değerlendirilmemelidir. Hayal edelim; dört adet uygun ebatlardaki ağaç kütüğü arasında işleyeceğiniz makromenin üstüne cam kestirerek, yazlık evlerin dekorasyonuna uygun bir orta sehpa yapabilirsiniz. Demir, krom veya bakır iskeletini yaptırabileceğiniz ayaklı köşe lambası içinde boncuklarla işleyeceğiniz makrome göz alıcı olacaktır. Her el işi uğraşında olduğu gibi yaratabilecekleriniz arasındaki tek sınır; sizsiniz.


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.