Enerji sektörü yatırımlarında acele eden kazanacak
rüzagar santraliSektöre olan ihtiyacın çok fazla olmasına rağmen üretimin az olması talebi her geçen gün artırırken, bu alanlarda yatırım yapan girişişimcilerin olmamasıda büyük bir eksiklik olarak görünüyor.Gerek solar enerji gerekse rüzgar enerjisi üretiminde , Türkiye olarak potansiyelinin çok düşük bir kısmını kullanması bu alanda büyük bir yatırım boşluğu olduğunu gösteriyor.

Bizim tahminlerimize göre önümüzdeki dönemlere bu alanda gerekli arazi tahsisini gerçekleştiren girişimcilere devletin ciddi anlamda destekler vereceğidir.Henüz böyle bir düzenleme olmasada şuan için gerek solar enerjide gereksede rüzgar enerjisi üretimi için uygun araziler alınıp beklenebilir,yada ekonomik dfurumları uygun girişimciler doğrudan yatırıma başlanabilir.

Rüzgâr yatırımlarını inceledeğimizde
2013 yılı sonu itibariyle gelinen noktada çeşitli illerde 75 rüzgâr santraliyle 2.958 MW kurulu düşük bir güce ulaşabilmiş vaziyetteyiz..


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.