Emlakçı Dükkanı Açmak İçin Neler Gereklidir?
emlak
Emlak dükkanı açmanın maliyeti ortalama 10 bin lira civarıdır.Bu ücreti gözden çıkardığınız zaman emlak dükkanını herzaman açabilirsiniz.

Elde edeceğiniz gelire gelince bu size kalmış bişeydir. Ayda 1000 lirada kazanabilirsiniz 10 bin lirada belki çok daha fazlasını da kazanabilirsiniz.Emlakçı komisyonu ise kiralık verdiğiniz evlerde kiracıdan 1 kira bedeli komisyon alınır.Satılık olarak verdiğiniz ve satış için aracı olduğunuz evlerden ise hem satıcıdan hemde evi alan kişiden evin satış bedelinin yüzde 3 oranında komisyon alırsınız.

Emlak dükkanı açmak istiyorum diyenler için ; emlak dükkanı açmak için gerekenler ve emlak dükkanı açmak için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi vermek istersek ;

1- Vergi dairesi kaydınızın olması : Bulunduğunuz vergi dairesine nüfus cüzdanı sureti , ikametgah ilmuhaberi , imza sirküleri , tapu fotokopisi veya kira kontratosu , nüfus cüzdanı fotokopisi , işe başlama formu ile başvurmanız gerekmektedir.

2- Emlakçılar meslek odasına kaydınızın olması : Bulunduğunuz yerdeki meslek odasına 5 adet fotoğraf, ikametgah ilmuhaberi, nüfus cüzdanı fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, vekaletname ve öğrenim belgesi fotokopisi ile başvurmanız gerekmektedir.

3-Esnaf sanatkarlar odaları birliğine kayıt olması : Resimli ikametgah ilmuhaberi, nüfus cüzdanı fotokopisi, vergi levhası fotokopisi ve vekaletname ile başvurmanız gerekmektedir.

4-Belediyeden ruhsat alınması : Bulunduğunuz belediyeye bağ-kur kaydı veya emeklilik belgesi, oda kaydı, çevre temizlik vergisi tahakkuk belgesi, kontrat veya tapu fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, ilan reklam tabela vergisi kaydı ve işyeri krokisi ile başvurmanız gerekmektedir.

5- Son olarak ise bağ-kur kaydımızıda yaptırdıkmı emlak dükkanı açmak için gerekenleri yerine getirmiş oluyoruz.


admin hakkında 1296 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*