Makale Yazarak Para Kazanın
makaleSon zamanlarda öğrenciler, ev hanımları ve de part time iş arayan herkesin en çok ilgilendiği konular arasında internetten para kazanma yolları.

İnternetten para kazanma yolları arasında en çok ilgi gören ise şu sıralar makale yazarak para kazanmak oldu. Makale yazarlığı, ayıracağınız zamana göre ayda 2000 ve daha üzeri kazandıran, edebiyatı iyi olan, yazım kurallarını bilen ve de yazmayı seven herkesin yapabileceği bir iş. Gerçekten de kısa sürelerde çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Peki neler biliyor olmalısınız ya da hangi konularda iyi olmalısınız?

Öncelikle hayal gücünüz geniş olmalıdır. Ne kadar büyük bir hayal gücüne sahip iseniz o kadar geniş konularda makale yazabilirsiniz. Bunun dışında klavyeniz hızlı olmalıdır. Çünkü ne kadar hızlı klavyeye sahip iseniz, o kadar çok makale yazabilirsiniz. Bunun dışında başka ek bir çalışma gerektirmeden yapabilirsiniz.

Kadınların ilgilendiği konular, spor konuları, teknoloji gibi birçok konuda sizden makale alabilecek olan firmalar mevcuttur. Bunun yanı sıra ürün tanıtım yazıları da yazabilirsiniz. Yelpazesi çok geniş olan bu alanda öncelikle sizin hangi konularda iyi olduğunuzu bilmeniz gerekir. Daha sonra isterseniz önceden yazmış olduğunuz makalelerinizi paket halinde satışa sunabilirsiniz. İsterseniz de size gelecek olan taleplere göre paketlerinizi hazırlayabilirsiniz. Bunun için forum sitelerine üye olabilirsiniz. Forum sitelerini incelediğiniz zaman gerçekten de çok fazla kişinin makale ihtiyacı olduğunu göreceksiniz. Üstelik de bazı firmalar sürekli bir şekilde çalışacak makale yazarı arıyorlar. Bu şekilde sürekli bir iş tutturabilir ve de gelirinizi o şekilde ayarlayabilirsiniz. Peki nedir makale yazmanın incelikleri?

makale yazarlığıÖncelikle yapmanız gereken şey, yazdığınız konu hakkında gerçekten de çok fazla bilgiye ve de donanıma sahip olmalısınız. Kesinlikle yazılarınız özgün olmalı, başka bir kaynaktan kopyalanmamalıdır. Anlatımınız sade, okuyucuyu yormayacak şekilde olmalıdır. Noktalama işaretleri yerinde olmalıdır. Örnek vermek gerekir ise; noktadan sonra büyük harfle başlamak gibi… Yazacağınız konu hakkında bilgileriniz tam olmalıdır. Bilmediğiniz bir konu hakkında makale yazmayı kabul etmeyin, boşa zaman harcamış olursunuz. Mutlaka bildiğiniz ve de yazmaktan zevk aldığınız konular hakkında siparişler almaya gayret edin.

Kazancınızın ne kadar olacağına siz karar vereceksiniz. Şu anda makale ücretleri ortalama olarak;

100 kelime için 1,5 TL,

200kelime için 3 TL gibi,

Her 100 kelimede bir 1 ile 2 tl arası piyasa fiyatları mevcut.

Ancak uzun süreli işlerde bu ödeme koşulları, karşılıklı bir şekilde anlaşılabilir. Hızlı yazabilen bir kişi için 150 kelimelik bir makale ortalama 4 dakika da yazılır. Saatte 20 makale eder. Mola verdiğiniz zaman dilimi de dâhil olmak üzere 3 saatte 50 makale çok kolay yazabilirsiniz. 50 makale ücreti de 75-150 TL arasındadır. Bu da aylık size 2-3 bin TL gibi bir kazanç getirir. Başka hiçbir işte bu kadar kısa sürede bu kadar az emek harcayarak bu kadar çok kazanmazsınız.

Peki çalıştığınız firmalara nasıl güveneceksiniz? Öncelikle ilk çalışmaya başladığınız zamanlar da ödemelerinizi biriktirmeden almaya gayret edin. Güven oturduktan sonra aylık ödeme şekillerini seçebilirsiniz. Genelde internette kullanılan pay pal ödeme şeklinden yararlanmak adına bir pay pal hesabı edinebilirsiniz. Banka hesabınız yok ise mutlaka bir banka hesabı edinin. Çalıştığınız firmaların referanslarını inceleyebilirsiniz. Forumlardan bulduğunuz bir iş ise; yapmanız gereken forumda nasıl tanınan bir kişi ya da şirket olduğunu araştırmak olacaktır. Gerçekten de part time çalışarak elde edebileceğiniz geliri düşündüğünüz zaman şaşkına uğrayabilirsiniz. Böylesine kolay ve de yazmayı seven bir kişi için zevkli bir iş var iken neden başka zor işlere bakasınız ki? Bir çok kişi için çok eğlenceli bir iştir. Part time iş arayan herkese öneririm. epararehberi


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.