Eğitim Siteside Melek Yatırımcı Buldu
İçerikSon dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Aslanoba yatırım , internet yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor.Son olarak internetten LGS/LYS ve KPSS sınavlarına  hazırlanma imkanı sunan Sinavo sitesine 750 bin dolar yatırımda bulundu.

Sitenin ykurucusu Emil Çokolat, 300 bin üyesi olan şirketi 2014 yılında yeni yatırımla  beraber yıllık 2 milyon dolardan fazla bir ciro hedefiyle yoluna devam deceğini belirtiyor.Emil Çokolat, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden iki üniversite öğrencisinin bitirme tezi olarak hazırlanan Sinavo.com’un farklı yatırımcıların katkısıyla Mayıs 2012’de Türkiye’nin ilk sosyal eğitim ağı olarak hizmete geçtiğini söylüyor.

E-Tohum tarafından 2011 yılında bin 200 proje içinden en başarılı 15 girişim arasında gösterilen Sinavo.com, 2013 yılı son çeyreğinde Aslanoba Capital’den 750 bin dolar yatırım aldı. Böylece şirket değeri 3,5 milyon dolara ulaştı.

 

Ekonomist


admin hakkında 1324 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.