E-Ticaretin yeni trendi, tesettür mağazalar
Tesettür giyim sitesi
Tesettür giyim sitesi
Tesettür giyim sitesi

E-Ticaretin Türkiye’de hızla büyüdüğü 2000 lerin başından bu yana, tesettürlü bayanlar için çok fazla bir yatırım yapılmaması, bu alanı oldukça karlı kılmaktadır.Son bir kaç yılda özellikle sefamerve.com sitesi ile bu açık oldukça iyi değerlendirilsede, yeni yatırımcılar için oldukça avantajlı sektör olma özelliğini sürdürmektedir.

Bir çok girişimcinin görmediği yada ihmal ettiği tesettür modası, son yıllarda 5 milyar doları geçen dev bir endüstri haline geldi.Tesettür modasını yakından takip eden bir çok hanımın e-ticarette yoğun bir harcama eğiliminde olduğunu görmekteyiz.Oysaki bu kadar büyük bir hacme sahip olan tesettür modasının önemini görebilen çok fazla insan olmaması, bu alanda iş yapacak olan girişimcilerede büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Tesettür Kombinler, tesettür nişanlık ,eşarp, bone, türban, tesettür hamile kıyafetleri,gelinlik, kaftan, çanta, takı, tesettür mayo, ferace, yazma hepsinin çok yoğun şekilde satıldığı e-ticaret sitelerinde günlük tekil ziyaretçi sayısının 100 binin üzerinde olması bu durumu daha net bir şekilde göstermektedir.Aslında tesettür pazarının sadece internet ayağının yıllık 5 milyar doları geçmesi yanında ,pazarın  dünyada yıllık hacmininde 250 milyar doları aşması bu pazarın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bize gösteriyor.

Tesettür ürün satışı yapan internet site yatırımlarının önümüzdeki dönemlerde %100 artacağını tahmin etsekte, sitelerin 2014 sonunda 6-7 milyar dolarlık bir hacme ulaşmasını bekliyoruz.

Son bir not vermek istiyorum,Türkiye’nin 2013 yılında, bu alandaki harcamasına baktığımızda 30 milyar doları bulan dev bir endüstri olduğunu görmekteyiz.

Melda ASLAN

Orjinalisfikirleri.com


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.