Dövme sektörü her geçen gün büyüyor
dövmeGünümüzde usta çırak eğitimiyle öğrenilen dövmecilik sanatı,gençler arasında yaygınlaşmaya başlamasıyla beraber ne kadar önemli bir pazar olduğunu kanıtlamış oldu.Dövme sanatı öğrenildikten sonra fazla bir yatırım gerektirmiyor.2.000-5.000 TL gibi bir yatırımla dövmecilik dükkanı açabilir ve bu işten para kazanabilirsiniz.

Pazarın ne kadar büyüdüğünü Hurriyet gazetesinin haberiyle sizlere daha detaylı anlatmak istiyoruz.

Son yıllarda moda haline gelen dövme (tattoo) sektörü 70 milyon TL’lik büyüklüğe ulaştı. Türkiye’de 1 milyon kişide dövme bulunduğu tahmin edilirken her yıl bu sayıya yaklaşık 200 bin kişi daha eklenmeye başladı. Türkiye’de 400 dövme stüdyosu, 1500 dövme sanatçısı var.

TÜRKİYE’de yaşayan 18-30 yaş arasındaki genç nüfus içerisinde, her on kişiden birisinde dövme (tattoo) bulunuyor. Özellikle son 10 yılda moda haline gelen dövme yaptırma trendiyle, sektör de bu zaman içinde 10 kat büyüdü. Şu anda Türkiye’de yaklaşık 1 milyon kişinin vücudunun herhangi bir noktasında dövme olduğu tahmin ediliyor. Dövmelerin boyutlarına göre ortalama fiyatı 350 TL’yi buluyor. Dövme yaptıran kişi sayısının yıllık 200 bin kişiye ulaşması ise bu sektörün yıllık hacminin 70 milyon TL’ye ulaştığını gösteriyor. 


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.