Dondurma Ve Tatlı Bayiliği Almak İstermisiniz ?
Tatlı ve dondurma bayiliği almak istiyorsanız bu bayilik tam size göre olabilir.Ekonomist dergisi yazarlarından Burcu TUVAY’ın haberini sizlerle paylaşıyoruz.
zeynel
Metrekare başına bin ile bin 500 Euro yatırım gerektiren bir Zeynel şubesi için aylık belirlenen ciro hedefi ise minimum 80 bin TL.Dondurma ve tatlı konseptiyle hizmet veren Zeynel, franchising vermeye başladı. Zeynel, 1925 yılında Makedonyalı dondurma ustası Zeynel Bölükbaşı tarafından kurulmuş. Zeynel Usta’nın süt, şeker, salep, yumurta ile yaptığı dondurmayı sandalda satarak başladığı işi zamanla oğulları şirketleştirerek geliştirmiş.

İlk şube İstanbul’da Boğaz kıyısında İstinye’de açılmış. Üçüncü kuşağın devreye girmesinin ardından Moda, Yeniköy, Caddebostan ve Çiftehavuzlar şubeleri de açılmış. Ancak büyümeyle birlikte lezzetin aynı standartta kalmayacağı endişesiyle büyüme konusunda biraz çekimser kalınmış. Bu düşünceyi Moda’da oturan annesini ziyaret ettiği sırada Zeynel’in kazandibini tadan ve her gelişinde kilolarca kazandibi alarak Ankara’ya dönen Nizameddin İren değiştirmiş. O dönem Ankara’nın en büyük süt ve süt ürünleri markası Bir-Tat’ın kurucularından olan İren, Zeynel’in bir şubesini de Ankara’da açma teklifinde bulunmuş. 1999 yılında İren markaya ortak olmuş. Ankara’daki ilk şube de Tunus Caddesi’nde açılmış. Markanın büyümesi de bu ortaklıkla olmuş.

ÖNCELİK İSTANBUL VE ANKARA
Yılda ortalama 2.5 milyon adet sütlü tatlı, 30 ton dondurma, 25 ton börek üretimi gerçekleştiriliyor. Zeynel’in bugün İstanbul’da üç ve Ankara’da 17 olmak üzere toplam 20 şubesi bulunuyor. 2013 yılında İstanbul’da beş yeni şube hedeflediklerini söyleyen Gürdal Bölükbaşı, “İlkini Nişantaşı’nda açtık. Önümüzdeki 5 yıl içinde İstanbul’da 20 yeni şube hedefliyoruz” diyor.

Burcu Tuvay/Ekonomist


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.