Dardanel Personel Alımı
dardanelÇanakkale’nin en önemli markalarından biri olan, su ürünleri ve dondurulmuş gıda sektöründe faaliyet gösteren Dardanel, tekrar ton balığı üretime geçtiğini açıkladı. Şu anda 500 kişişle üretime başladıklarını belirten Önen, “1984 yılında, yani tam 28 yıl önce kurulduk. Türkiye’de su ürünleri sektörünün oluşması ve bugünlere gelmesinde çok önemli rol oynadık. Çanakkale’den doğan Dardanel markasını dünya liglerine taşıdık. Yüz milyonlarca dolarlık üretim ve ihracat yaptık. Yıllarca sektörümüzde, ihracatta ve vergi ödemede altın madalyalar aldık.

Fabrikalarımızda binlerce kişiye iş imkanı sağladık. Hiç beklemediğimiz bir zamanda, tam altın yıllarımızı yaşarken ve hiç de hak etmediğimiz bir şekilde Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye koyduğu ihracat engelinden dolayı hem sektörümüz hem de biz etkilendik ve zor bir döneme girdik. İhracatımız sıfır noktasına, üretimimiz ise çok düşük miktarlara geriledi. Sonuçta Dardanel markasına ve şirketimizin geleceğine duyduğumuz inançla hayatta kalmayı başardık.” dedi.

Dardanel’in eski günlerine geri dönmesinin Çanakkale için de önemli olduğunu belirten Niyazi Önen, şunları söyledi: “Yeni bir yapılanmaya girdik. Özellikle satış ve dağıtım kanallarımızı değiştirdik. Türkiye geneli dağıtımı Akyürek Grubu’na verdik. Bundan sonra sadece bildiğimiz konulara odaklanacağız. Yakın gelecekteki hedeflerimiz de oldukça güçlü. Şu anda fabrika kapasitemiz 40 bin ton/yıl. Günde 135 ton hammadde işleme kapasitesine sahibiz. Günde 2 milyon, yılda 600 milyon liralık üretimden satış yapma kapasitesi var. Aynı zamanda mevcut fabrikamızın şehrin içinde kalması nedeniyle yönetimimiz, yıl sonuna kadar Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’ne iki ayrı fabrika halinde taşınma kararı aldı.” sabah


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.