Danimarka Çalışma Vizesi Nasil Alinir?
Danimarkada calismak ve yasamak isteyenler icin danimarka hukumeti ne gibi sartlar one suruyor yazimida butun detaylari bulabilirsiniz.Danimarka Çalışma Vizesi özellikle Türkiye’de umduğu iş fırsatlarını bulamayan ve Danimarka’nın sunduğu iş imkanlarından faydalanmak isteyenlerin arattığı bir konu. Danimarka’da çalışmak, iş yapmak isteyenler için Danimarka kanunlarındaki bir kuraldan bahsetmek istiyoruz:
danimarka-calisma-vizesi
Danimarka’da yeni bir şirket kurmak için,Danimarka vatandşı olmanız gibi bir şart yoktur aynı zamanda firmanızın profesyonel yöneticisinin de Danimarka vatandaşı olmasına gerek yoktur. Ancak açacağınız şirket yeni bir şirket değilse ve bir şirketin ofisiyse bu ofise getireceğiniz yönetici ya Danimarka vatandaşı, ya bir AB ülkesinin vatandaşı ya da bir Nordik ülkesinin vatandaşı olması gerekmektedir.

Bir şirkette çalışmak için ise Danimarka yetkililierinin çalışacak kişinin Danimarka’da bulunması gerektiği konusunda kanaat oluştuğu takdirde 6 aylık, en çok 1 yıllık çok girişli vize verilmektedir. Bu sürenin sonunda eğer kişi çalışmaya devam ediyorsa ve Danimarka yetkilileri de iş yerinin ticari bir faaliyet devam ettirdiği konusunda kanaatta varırsa ve şirket sahibi elemanın Danimarka’da bulunmasını talep ederse şirket faaliyetini sürdürdüğü müddetçe bu kişiye Danimarka’da çalışma ve oturma hakkı verilir.

Siz de refah seviyesi yüksek bu ülkelerde çalışabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru bağlantıları kurup, oradaki bir firma ile irtibat halinde olmanız. Oradaki bir firma ile irtibat halindeyseniz işiniz bir hayli kolaylaşıyor.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.