Çocuklar için harika bir robotik eğitim seti
çocuklar için eğlenceli kodlama eğitimi

Yakın gelecek, ev işleri ve sanal dünyada bize yardımcı olacak robotlarla dolu olacak. Bu durum çocuklara bu teknolojilerin dayandığı dilleri konuşmayı öğretmeyi, okumayı ve yazmayı matematik kadar hayati bir hale geliyor. Kodlamayı öğretecek birçok oyuncak var bunların en sonuncusu tüketici robotiği başlangıcından Innokind’ın bir tren seti.

Akıllı tren seti, bir çocuğun sahip pşmak isteyeceği en yaratıcı çekiciliğine sahip, ancak eski ahşap itme modellerinden biraz daha gelişmiş bir yapısı var. Kullanıcılar birbirine kenetlenen plastik parçalar kullanarak, bir kurşun (akıllı) motor, güçsüz bir “binek aracı” ve bir dizi renkli kareler kullanarak bir robot yapabiliyorlar. 3 Yaş ve üstü çocuklara yönelik olan eğitim seti, ekranındaki uygulama tabanlı oyunla ekran dışı hareketi bir araya getirir.

Kullanımı nasıldır ?

Akıllı motor 32-bit ARM tabanlı mikrodenetleyici beynine sahip ve şarj başına 100 dakikadan fazla oyun süresi için bir Lityum Polimer batarya ile çalışıyor. Çocuklar, trenin hızını, yönünü ve pist üzerindeki stratejik noktalara renkli kareler yerleştirerek bir dal hattına dönüşmek gibi diğer temel işlevleri kontrol edebiliyor. Tüm bu hareketleri programı kullanarak yaptırabiliyor.

Elektromanyetik vagon , akıllı tren ray etrafında hareket ederken çekilen arabaları eklemek veya çıkarmak için uygun kontrol karoları kullanarak da etkinleştirilebiliyor.

Bluetooth 4.2 bağlantısı, parçaya monteli “kodu” okumak için altına monte edilmiş renkli sensörleri, 3 eksenli bir ivmeölçer, hız ve kapasitif sensörler ve kullanıcı tarafından kontrol edilen LED aydınlatma nulunuyor. Tüm bu akıllı teknoloji, çocuk oyununun zorluklarına dayanacak şekilde tasarlanmış bir polikarbonat ve ABS kabuğu ile dayanıklı hale getirilmiş.

Akıllı telefonu kullanarak uygulamayı başlatabiliyorsunuz, programcı Snap Editor aracılığıyla özel komutlar oluşturarak daha gelişmiş özellikleri kullanabilir.

Innokind, intelino smart train seti ilk olarak CES 2019’da tanıtıldı . Fiyatları konusunda şu anda bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, J-1 başlangıç ​​setinin Mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Aşağıdaki videoda daha fazlası var.

https://newatlas.com/innokind-intelino-smart-train/58027/

admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.