Çocuk Giyim Firması Botti Bayilikler Veriyor
Botti giyim bayilikler veriyor
Botti giyim bayilikler veriyor

Başlangıç Bedeli

15.000 USD
Yatırım Bütçesi
120.000 USD
Ortalama Kâr Oranı
%50 – %60
Kârdan Alınan Pay
YOK
Bayi/Franchise Hedefi
12 (2014 İÇİN )
Hedef Bölge
TÜM TÜRKİYE
Personel Eğitimi
Var
Proje Eğitimi
Var
Pazarlama Eğitimi
Var

Karlı bir işletme kurmak istiyorsanız Botti giyim bayiliği almak isteyebilirsiniz.İte bayilik şartları…
Neden Anne Bebek Sektörü?
Anne Bebe Sektörü ekonomik dalgalanmalardan en az etkilenen sektörlerin başında gelmektedir.
Türkiye’de yılda 1.300.000 bebek dünyaya gelmektedir.
Bebek ve Anne sektöründe bulunan ürünler; her aile tarafından kullanılması zorunlu ürünlerden oluşmaktadır.
Anne baba ve aileler bebekleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaktadır.
Her yeni doğan bebek hediyelerle karşılanmakta ve hediyelerle ziyaret edilmektedir.
Bebeklerin gelişim hızları nedeniyle ihtiyaçlarının aydan aya ve yıldan yıla göre değişmekte; araç gereç, tekstil, beslenme, kozmetik, oyuncak vb. kategorilerde sürekli satın alım ihtiyacı oluşturmaktadır.
Anne ve bebeklerin bez, mama, kozmetik gibi ürün gruplarında düzenli satın alım alışkanlıkları oluşmakta ve bu sürekli müşteri trafiği sağlamaktadır.
doğum oranı

Türkiye’de her yıl yaklaşık 1 milyon 250 bin bebek doğuyor, bu da saatte ortalama 160 bebeğe denk geliyor. En az bir çocuğu olan hane halkı sayısı toplam hane sayısının %54,2’sidir. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de aileler bebek başına , 2 yaşına kadar aylık ortalama 60$ – 70$ , yıllık 720$ – 840$ harcama yapıyor. Bilinç düzeyinin yükselmesi anne babaları, çocuklarını da sağlıklı büyütme isteği ile yeni ürün ve hizmet arayışına itiyor. Diğer taraftan her alanda dünya ortalamasının altında seyreden bebek başına harcama tutarlarının çok yüksek potansiyel barındırması yerli ve yabancı şirketleri pazara çekmektedir.

Diğer sektörlerle karşılaştırıldığında 3 – 5 kat daha hızlı büyüyen bebek – çocuk pazarı Türkiye ekonomisi içerisinde her geçen gün payını arttırmaktadır.
doğum oranı

2012 sonu itibariyle Türkiye nüfusunun yaklaşık %30’unu 0-17 yaş arası çocuklar oluşturmaktadır. Avrupa’da bu oran %19’larda kalıyor.

Girişimcide Aranan Özellikler
Sektörle ilgili yenilik ve gelişmelere açık olmak,
Hedefleri çerçevesinde çalışabilen ve başarı hırsına sahip olmak,
Franchise kurulumu için gerekli olan finansal ve diğer koşullara sahip olmak,
Müşteri ilişkilerinde temsil ettiği markayı odak noktası kabul etmek,
Tercihen ticari tecrübeye sahip olmak,
Gerektiğinde tam zamanlı olarak işinin başında durabilecek olmak.

Franchise Hizmetlerimiz
Ürün gruplarının temini,
Personel eğitimi,
İmaj materyallerinin temini,
İl-ilçe mağaza ve yerleşim bölgesinin belirlenmesi,
Mimari ve dekorasyon çalışmalarının yürütülmesi,
Mağazanın açılışa hazır hale getirilmesi,
Reklam çalışmaları,
Açılış ve tanıtım organizasyonlarının gerçekleştirilmesi,
Yazılım ve Teknolojik altyapı desteği,
Satış arttırıcı faaliyetlerin planlanması,
Satış ve stok devir hızlarına göre ürün/kategori/mağaza bazında aylık değerlendirme raporlarının sunulması,

Bebek ve Çocuk Pazarı

Türkiye’de 0-3 yaş arası bebek ve küçük çocuk sayısı yaklaşık 4,7 milyon kadar. Pek çok Avrupa ülkesi ile kıyaslandığında 0-3 yaş arası bebek ve küçük çocuk sayısının bu denli yüksek olması elbette Türkiye’yi cazip bir ülke haline getiriyor. Büyüme beklentilerinin iki önemli dayanağı bulunuyor; bebek besini tüketen ailelerin halen az sayıda olması ve bebek başına tüketimin de henüz sınırlı kalması. Türkiye’de bebek başına mama tüketimi 9,5 kilo iken, dünya ortalaması 60 kg., Batı Avrupa’da ise 160 kg. 0-3 yaş arası çocukların sadece %20si biberon maması kullanıyor. Bu da 4 milyon bebekten sadece 1 milyonunun biberon maması kullandığı anlamına geliyor. Bebeklere verilen besinlerin içerik yönünden ve kalite yönünden yetişkinlerin beslenme ürünlerinden farklı olması gerekliliği çeşitli mecralarda vurgulanarak, ailelerin bilinçlenmesi sağlandıkça bebek beslenmesi pazarı da büyümesini hızlanarak sürdürecektir.

Bebek besini kategorilerinin hane penetrasyonu sadece %25 civarındadır. Genel olarak bebek besinlerini kullanmayı tercih eden aileler kullanma sıklıklarına bağlı olarak bu pazarın önemli kısmını oluşturur. En iyi örnek biberon mamalar ve kavanoz mamalar kategorisidir. Bebek sütü tüketiminin %65’i nüfusun %13’ünden gelirken kavanoz mamalarda tüketimin önemli çoğunluğu nüfusun sadece %9’undan gelmektedir.

Tüm bebek beslenme kategorileri arasında; sıvı ya da toz olan biberon mamaları, yaklaşık %28 ile en yüksek büyüme oranına sahiptir. Büyümenin hızlı seyretmesinin başlıca sebepleri, tüm bilinçlendirme çalışmalarının sonucunda inek sütünün bebek beslenmesinde kullanımının giderek azalması ve annelerin daha uzun süreler devam sütü kullanmaya devam etmesi şeklinde özetlenebilir.

İkinci en yüksek büyüme ise yaklaşık %18’lik bir büyüme hızına sahip olan kavanoz mamalarındadır.Bu kategorinin gelecekte de önemli ölçüde büyüme göstermesi beklenmektedir. Kavanoz mamalarda, bebekler için meyve püreleri, sebze püreleri, çorbalar, tavuklu yemekler, yoğurtlu ve sütlü tatlılar yer almaktadır. Elbette kullanım kolaylığı ile öne çıkmakta olan bu kategoride aslında temel tüketici faydası bu ürünlerin üretiminde kullanılan hammaddelerin yani meyve ve sebzelerin bebek beslenmesi standartlarında olması.

Biberon mamaları, tahıllı kaşık mamaları ve kavanoz mamalar gibi tüm dünyada yaygın olarak tercih edilen bebek besinlerinin yanında, Türkiye pazarında bir de geleneksel bebek beslenme ürünleri yer alıyor; örneğin bebek bisküvisi. Diğer ülkelerde bisküviler bebek besinlerinin sadece küçük bir kısmını oluştururken Türkiye’de geleneksel bir bebek maması kabul edilmekte. Bebek bisküvileri Türkiye’de toplam bebek besini pazarının yaklaşık %50’sini oluşturuyor.


admin hakkında 1324 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.