ÇITIR USTA 15 yeni şube açacak
citir
Çıtır Usta, ilk restoranını 2003 yılında İstanbul’daki Galeria AVM’de açmıştı. İstikrarlı bir şekilde büyüyen şirket, ilk 4 yılında şube sayısını 10’a çıkardı. 2007’de franchising sistemiyle şubeler açmaya başlayan Çıtır Usta’nın bugün 35 restoranı var. Şirketin sağladığı istihdam sayısı ise bine yaklaştı.
Çıtır Usta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Külekçioğlu, “Pide, kebap, döner ve lahmacunda kullandığımız tüm etler Bandırma ve Edirne’deki çiftliklerde bize özel hazırlanıyor. Et seçiminde çok titiz davranıyoruz. Markamızın ön plana çıkmasında bunun etkisi çok fazla oldu” diyor.
Çıtır Usta restoranlarında Gaziantep ve Kilis mutfağı ağırlı olmak üzere birçok farklı yöreden yemek seçenekleri bulunuyor. Külekçioğlu, genellikle AVM’lerde şube açtıkları için fast food restoranlarıyla karıştırıldıklarını söylüyor. Ardından da farklarını şöyle anlatıyor: “Şubelerimizin hizmet ve dekorasyon konumlandırması alakart sistemine yönelik. Başlangıçlar, salatalar, lahmacun, pide, kebap çeşitleri, beyaz et çeşitleri, dürüm, döner ve yan ürünler dahil olmak üzere müşterilerimize 60 çeşit lezzet sunuyoruz.”
Çıtır Usta, bu yıl şube sayısını 50’ye çıkarmayı hedefliyor. Bu şubelerin 45’i franchise şeklinde, 5’i şirkete ait olacak. Yeni açılacak şubeler için İstanbul (Anadolu Yakası) İzmir, Bursa, Diyarbakır, Samsun, Denizli, Kütahya, Mardin ve Diyarbakır’a öncelik verilecek. Şirket, yatırımcılara “paket servis”, “fast-food” ve “alakart” olmak üzere üç farklı franchise modeli sunuyor. Bu restoranlar girişimcilere anahtar teslimi devrediliyor.
Giriş Bedeli;

Çıtır Usta olarak verdiğimiz bilgi, tecrübe ve deneyim paylaşımları sonucunda bir giriş bedeli talep etmekteyiz.

A) ÇITIR USTA EXPRESS : 25.000 $

B) ÇITIR USTA FULL KONSEPT : 50.000 $

Franchisee Kullanım Bedeli;

Franchisee, Çıtır Usta’ nın işletmecisi olduğu süreç içerisinde, reklam katkı payı ve kullanım bedeli olarak sabit bir miktar ödemektedir. Öncelikle dükkanınızın başa baş noktası yakalanana kadar bu bedel sizden tahsil edilmemektedir. Dükkanınızın başa baş noktası geçildikten yani siz kâra geçmeye başladığınız süreçten itibaren belirlenen ciro katkı payı üzerinden bu miktar belirlenmektedir.

İnşaat ve Dekorasyon İşleri;

Kurulumun yapılacağı dükkânın ana cadde üzerinde oluşuna, okul / dershanelere yakınlığına ve yaya trafiğinin yoğunluğuna dikkat etmek gerekmektedir. Dekorasyon maliyeti tercih edilecek olan işletme modeline göre değişiklik göstermektedir. Çıtır Usta; yapılan fizibilite çalışması sonucunda “işletmeye uygun” onayı verilen dükkânın dekorasyon ve kurulum süreci ile ilgilenmekte, işletmeye hazır hale getirmektedir.

FRANCHİSİNG Departmanı tarafından verilecek proje kapsamında inşaat ve dekorasyon işlerinizi Çıtır Usta ’nın standartlarında profesyonel ekipler yapmaktadır. Çıtır Usta dekorasyon işlerini üstlenecek ve dükkanınızı size “anahtar teslim” olarak verecektir. Ancak sizin çalışmak istediğiniz bir mimari şirket var ise gerekli proje bedelleri ödendikten sonra size verilen proje ve teknik şartnameye bağlı kalmak kaydı ile dekorasyon işlerini kendiniz de yapabilirsiniz.Demirbaşların tedarik edilmesinde ana firma olarak ekonomik çözümler sunmak anlamında anlaşmalı olduğumuz firmalar ile çalışmaktayız. Çıtır Usta Express konseptinde planlanan işletmeler için 60-80 m2 aralığında, alışveriş merkezlerinde 80-150 m2 aralığında, caddelerde ise 120-250 m2 aralığındaki dükkanları seçiyoruz. Dükkanların içinde sayılabilecek, bahçeler, bodrum katlar, asma katlar gibi üniteler dışında oturum alanlarının bu metrekarelerde olması gerekmektedir.

Ekipman ve Sarf Malzeme;

Çıtır Usta işletmeleri Franchising Departmanının belirlediği makine ve ekipman gruplarında standardize uygulanmaktadır.Tüm Franchiseelerimiz üst düzey ürün kalitesi için bu standardize ekipmanlarla çalışmak zorundadırlar.

Eğitim ve Pazarlama Desteği : Çıtır Usta Merkezi olarak açılış gününüz belirlendiği andan itibaren gerek eğitim gerekse pazarlama desteğini tüm mağazalarına vermektedir. Açılış sürecinde kendi uzman kadrosu destek ekibi sizinle beraber çalışmaktadır. Açılış sonrası ve genel işleyişinizde rutin olarak aylık ziyaretlerle sizi denetlemektedir. Denetleme raporları gerek mail ortamında gerekse kargo ile tarafınıza aylık bazda ulaştırılarak gelişmesi gereken yönler, düzeltilmesi gereken noktaları, yerel pazarlama aktivite önerilerini siz yatırımcılara yön göstermesi için merkez işleyişinin bir parçası haline getirilmiştir. Franchisee ve çalışanları franchisorın yılların birikimi ile elde ettiği deneyim ve tekniklerinden yararlanabilmeleri için bir oryantasyon sürecine tabi tutulurlar. 1 aylık bu süreç içerisinde alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından ürün hazırlanışı ve sunumu, hijyen şartları, işletmecilik, müşteri ilişkileri, satış eğitimleri ücretsiz olarak verilmektedir. Üretim kadrosu Çıtır Usta tarafından istihdam edilmiş, yetiştirilmiş elemanlardan kurulur.Kasiyer, servis, kurye, bulaşık vs. işlerde görevli personeller işletme açılmadan 2 hafta önce işbaşı eğitimlerine tabi tutulurlar. Eğitim Akademisi ile çalışanlarımızın hem dünya standartlarındaki HACCP kuralları konusunda hem de servis kuralları konusunda eğitimleri tamamlanır.

Ürün Temini ve Lojistik;

Çıtır Usta’ nın en önemli avantajı kompakt bir sisteme sahip olmasıdır. Sistemin temelinde işletmenin her alanı için geçerli olan bu mantık “az enerji çok fayda” dır. Dolayısı ile tüm et ve yan ürün gruplarının malzemeleri Çıtır Usta’nın servis araçları ile İstanbul içindeki ve dışındaki mağazalara gönderilmektedir. Toplu alım gücünün faydalarının hepsini şubeleri ile paylaşmayı ilke edinmiş kuruluşumuz; sizlere daha fazla kazanç sağlamak amacı ile tüm alımları merkezi olarak gerçekleştirir ve kapınıza kadar hizmet getirir.

İşletme ve Karlılık;

Ay sonunda tam uygunlukla işletilen bir işletmenin ortalama net karı cironun minimum % 20 ile % 30 arası değişir. Kompakt ve sadeleştirilmiş bir sisteme haiz olmamız, ürün mükemmelliği ve tat mukavemetiyle de müdavimler yaratmamız sebebi ile tüm bayilerimiz ile birlikte “Birlikten Kuvvet Doğar” mantığını yürüterek kazançlarımızı hep birlikte artırmak amacı ile her gün daha fazla çalışmayı kendimize ilke edindik.

Yatırımcı Olarak;

Yatırımcıdan beklenen, yalnızca finansal yatırım değil, Çıtır Usta markasının altında ki ruhla her geçen gün kendini yenileyen ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı kendine ilke edinen işletmeci mantığı ile çalışabilen bayiler olmasıdır. Yine yatırımcımızın, bu işten başka işi olmaması, işinin başında uzun mesailer verebilecek kadar zamanı olması, Çıtır Usta yatırımcısından beklenen en önemli özelliktir.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Çıtır Usta

Genel Merkez: Basın Ekspress Yolu Derin Sk. N:58 İkitelli / İSTANBUL

Fabrika: Atatürk Mah. Marmara Sanayi Sitesi İkitelli İstanbul

Tel : 0 212 494 31 00

Faks: 0 212 494 31 38

Gsm: 0 530 975 66 59

SİZLERE PAZARI VE TÜKETİCİSİ HAZIR BİR ÜRÜNLE TİCARETE GİRERKEN BU KONUDA TÜKETİCİNİN EN ÖNEMLİ KRİTERİ OLAN ” GÜVEN VE MARKA” DESTEĞİNİ YANINIZA ALMAK, İŞÇİLİK MALİYETLERİ, YÜKSEK ÜRÜN KALİTE STANDARTININ YAKALANMASI, KALİTESİ YÜKSEK OLAN ÜRÜNLERİN SÜREKLİ AYNI KALİTEDE TEDARİĞİ (KÜNEFE, İÇLİ KÖFTE VS.), TOPLU ALIM GÜCÜ İLE KALİTELİ ÜRÜNÜ DÜŞÜK FİYATLARA TEMİN ETME İMKÂNI, MARKANIN GÜCÜ İLE YENİ PAZARLAMADA SİNERJİ YARATMA İMKÂNI SAĞLAMAKTAYIZ.

BU SİSTEM İLE YARI MAMÜL DİYE ADLANDIRILAN BİRÇOK ÜRÜNÜN KULLANIMA HAZIR GÖNDERİLMESİ , KALİFİYE ELEMAN MALİYETLERİNİN DÜŞÜLMESİ, REKLÂM VE PAZARLAMA GÜCÜ İLE CİRO ARTIŞLARININ SAĞLANMASI, ÖNCEDEN DENENMİŞ, BAŞARISI KANITLANMIŞ VE TANINMIŞ BİR MARKA İLE BİRLİKTE, İŞLETME SİSTEMİNE AİT TEKNİKLERİ VE PROSEDÜRLERİ KULLANMA İMKÂNI SAĞLANMAKTADIR. FRANCHİSOR İLE ORTAK HAREKET EDİLEREK KÜÇÜK İŞLETMELERİN KARŞILAŞACAKLARI RİSK VE İŞLETMECİLİK SORUNLARININ MİNİMİZE EDİLMESİNİ SAĞLANMAKTADIR.


admin hakkında 1306 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.