Çin’den İthalat Yapmak Artık Kolay
cin-maliŞüphesiz dünyanın en güçlü ekonomilerinin başında geliyor Çin. 1,4 milyarlık nüfusuyla dünyanın en büyük işgücü potansiyeline sahip olmanın avantajları tabiki fiyatlarına da yansıyor. Birçok ürün için en uygun fiyat hala burada ve Çinden ithalat hala en popüler ithalat kaynaklarından biri.

Çin’den ithalat şuanda Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada maliyetlerin ve vergilerin artması ve küresel kriz nedeni ile herzamankinden daha popüler bir hale gelmiştir.

Sonuç olarak çin ekonomisi bu sayede hiç olmadığı kadar başarılı bir hale gelerek inanılmaz bir gelişim ve büyüme göstermiştir. Şuanda Çin bir nevi Dünyanın fabrikası konumundadır.

Ülkemiz ve diğer dünya ülkeleri girişimlerinin Çin’den ithalat yapmalarının en büyük nedenleri yüksek kar marjları ve düşük maliyetlerdir.

Çin’den ürün ithalatı yapmak çoğu firma için zor gibi görünsede aslında büyük bir zorluğu yok. Direk kendiniz yada aracı bir kurum kullanarak bu istemiş olduğunuz ithalatı gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Çin’den mal ithal etmek istiyorsanız izlemeniz gereken yollar.

Güvenilir üretici ya da tedarikçileri bulmak.

Sipariş ayrıntıları konusunda üreticiden bilgi ve teknik destek almak.

Tedarikçi ya da üretici ile sipariş edilen ürünler üzerinde pazarlık yapmak.

Ürünlerin üretim sürecini takip ederek gerekli kalite kontrol işlemlerini gerçekleştirmek.

Güvenilir bir nakliye firması ile anlaşmak.

Ürünlerin gümrük mevzuatları hakkında bilgi edinmek.

Ürünlerin satış ve pazarlaması için pazar ve fiyat araştırması yapmak.

Eğer bu şartları uygulayabileceğinizi düşünüyorsanız Çin’den ithalat yapmamanız için hiçbir neden yok. Bazı internet üzerinden bu konu ile ilgili destek veren gümrük şirketleri ve uzmanlarda mevcut.


admin hakkında 1297 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.