Çığır açacak fikirler
homeysGelişen mobil teknolojilerle hayat daha kolaylaşırken,yapılan mobil uyglamalarda gelişen teknolojinin tüm özellikleri kullanılarak, inovatif ürünler geliştirilmeye devam ediliyor.Bunlardan biride Homey’s adlı uygulama ile iş yerinizde yada sokakta olsanız dahi internetle evdeki tüm elektronik aletleri kullanabiliyorsnuz.

Homey adlı bu ürün wifi üzerinden akıllı telefonunuzla bağlantı halinde kalıyor. Homey ses komutları ile çalışabilen bir sistem. Vereceğiniz ses komutlarını algılayarak hayata geçiren Homey ile fırınınızı, ışıklarınızı, müzik sisteminizi, kombinizi, etrafta canlı olup olmadığını, güvenlik kameralarınızı, bilgisayarınız ve daha bir çok otomatik çalışma özelliği olan elektronik cihazı kontrol etmenize yarıyor.

Ayrıca akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama üzerinden çalışan Homey, cihazlarınızın durumunu, harcadıkları enerjiyi istatistikler halinde size sunuyor. Şimdilik İngilizce, Almanca, Fransızca, Hollandaca, İspanyolca ve Fransızca kelimeleri rahatlıkla anlayabiliyor.

Verdiğiniz komutlar karşısında işleri yerine getiren homey, konuşarak size verdiğiniz komutlarla ilgili durumları ve olumlu dönüşleri bildiriyor.

Hollanca merkezli Athom adlı firma tarafından geliştirilen ürün 200 bin dolarlık bir yatırım kampanyası gerçekleştirdi. Kickstarter üzerinden satışı devam eden ürün yaklaşık 180 dolara satılıyor.

Üürnü incelemek için tıklayın


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.