Çiçek Dükkanı Açarak Para Kazanın
cicekciGerek çiçek yetiştiriciliği,gerek parekende çiçek satışı,yatırımcısını ihya etmeye devam ediyor,üstelik artan bir oranlada satışlar devam ediyor.Bu konuya belki biraz geç değindik fakat piyasayı incelediğimizde gördük ki,bir çok sektörden daha karlı bir yatırım alanı konumunda,özellikle özel günlerde patlama yapan çiçekçilik sektörü,yatırımcısına servet kazandırmakta.

Sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü, doğum günleri, hasta ziyaretleri, düğünler,mekan açılışları, vs..Üstelik bir çiçekçi dükkanı açmak için diplomaya ya da tecrübeye gerekte yok.Bu iş için 15-20 bin lira bir yatırım yeterlidir,tabi işin boyutunu dahada büyütüp internet üzerindede yapmak isterseniz,elbette yatırım maliyeti dahada yükselecektir,fakat bunun size dönüşü muhakkak pozitif yönde olacaktır.

Çiçekçi dükkanı açmak için neler gerekli

İşin yapılabileceği lokasyonu belirlemek en önemli unsurdur.Zira sizin kar marjınızı ilk planda etkileyecek ilk şey yer seçimidir.Bölgeyi analiz ederek çiçekçiliğin bu bölgedeki potansiyelini değerlendirin

Eğer perakende alanı ile birlikte ihtiyacınız olacak ne kadar çalışma alanı belirleyin. Depolama için yer bırakın.

Eğer alışveriş stok için satın alabilirsiniz ki yerel üreticiler ve toptancılar bulun. Mümkünse doğrudan onlarla konuşmak için düzenlemelerin yapılması; Eğer toplu olarak satın alarak daha düşük bir oranda pazarlık mümkün olabilir.

Pazarlama planı mükemmel var, banka kredisi alır ve dükkan kurma başlar. Şimdi zor bir görev gibi gelebilir, ama yavaş ve dikkatli her adım ise, bir çiçekçi dükkanı açılması kolay ulaşılabilir olabilir.

Çiçekçi dükkanı açabilmek için öncelikle neleri öğrenmek gereklidir?

Çiçeklerin ve malzemelerin alınacağı yerleri belirlenmelidir.

Çiçekleri cinslerini öğrenmek gerekir

Profesyonel aranjmanları nasıl yapılması gerektiğini

Buket, arajman ve çelenk nasıl hazırlanır bunu öğrenin

Eğerki internet üzerindende satış düşünüyorsanız,web sitesi tasarımınızı özgün ve kaliteli yaptırın.Arada 3-5 üründe burdan satarım düşüncesiyle değil,bir dönem sonra asıl ticaretinizi buraya yoğunlaştırarak hedefleri büyütmelisiniz.


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.