Büyük Yatırım Gerektiren İş fikirleri
büyük yatırım fikirleri

Büyük kazançları büyük yatırımlar getirir. Bu nedenle ülkemizde ve dünyada girişimcilerine daha çok para kazandıran iş modellerinden bahsedeceğim.

Bu yatırım fikirleri daha çok büyük sermaye sahiplerinin yatırım yapabileceği büyüklükte işlerden oluşmaktadır. Gelin bu iş alanlarına bir göz atalım.

1-İmalat Sanayi

İş fikri; İmalat

İmalat fabrikaları, kaynak, işleme ve metalik kaplama gibi ürünleri üreten tesislerdir. Büyük yatırım gerektiren bir iştir. Bu iş için beceri insan gücüne ve çok sayıda makineye ihtiyacınız var.

2-Vinç ve Kaldırma Hizmeti

Vinç ve asansör servisi işi büyük yatırım gerektiren alanlardan biridir. İnşaat ve üretim işleri vinç veya kaldırma ekipmanı gerektirir. Müşteriye vinç ve kaldırma hizmetleri sunabilir ve para kazanabilirsiniz.

3-Bira ve Şarap Yapımı

Bira ve şarap yapımı pahalı bir olaydır. Hammadde ve depolama tesisi ve şişeleme tesisi gibi birçok başka malzemeye ihtiyacınız var. Bu işe başlamadan önce ayrıca  onay almanız gerekiyor.

4-Akaryakıt İstasyonu

Benzin istasyonu, büyük sermaye yatırımı gerektiren bir iş seçeneğidir. Paranın dışında, bu iş için çok büyük bir  alana, işçiliğe ve makineye ihtiyacınız var. Kurmanın maliyeti de oldukça yüksektir.

5-Özel Günler İçin Mekan

Büyük bir alan gerektirir, evlilik salonu olarak kullanılabilir veya parti planına dönüştürülebilir. Alanın dekorasyonu ve gelişimi için çok para harcamanız gerekebilir. Bu işten çok iyi gelir elde edebilirsiniz.

6-Lüks Araba Hizmetleri

Pahalı iş yapmaya istekliyseniz, lüks otomobil işi sizin tercihiniz olabilir. Bu işte lüks araba satın almanız ve kiralamanız gerekiyor. Birçok zengin insan bu türden hizmetlerden faydalanır ve bunun için para ödemeye hazırdır.

7-Elektronik Mağazası

Elektronik mağaza büyük yatırım iş fikirlerinden biridir. Bu işte, TV, buzdolabı, çamaşır makinesi ve diğer  elektronik ürünleri satmanız gerekiyor. Bu işe başlamak için büyük alana ve çok fazla insan gücüne ihtiyacınız olacak.

8-Video Konferans ve Yönetim Kurulu Odası Hizmetleri

Birçok Küçük ve Orta Ölçekli işletmede video konferans veya toplantı odası bulunmamaktadır. Yönetim kurulu veya video konferans tesisi yapmak için yer, sermaye ve uzmanlığınız varsa, para kazanmayı planlayabilirsiniz.

9-Gece Kulübü

Gece kulübü büyük şehirler için kazançlı bir iş seçeneğidir. Bununla birlikte, bir gece kulübünü işletmek , insan gücüne, lisanslamaya ve diğer düzenlemelere ihtiyacınız olduğu için zorludur.

10-Tavukçuluk ve Balıkçılık

Kümes hayvanları ve Su Ürünleri iş başka büyük bir yatırım iş fikridir. Bu işe başlamadan önce piyasa koşullarını incelemeniz gerekiyor. Tavukları tutmak için inkübatör ve raf tipi düzenlemeye ihtiyacınız olacaktır.

11- Bina İnşaatı

İnşaat işi, kentsel bir alanda büyüyor. Bu işe başlamak için çok para yatırmanız gerekiyor. Bu işe başlamak için beceriye de ihtiyacınız olacak. Artan rekabet koşulları sekötörü biraz zorlasada oldukça karlı işlerden biridir.

12-Güneş Enerjisi

Güneşten enerji üretimi son yıllarda hızla gelişen fakat potansiyeli yeterli kullanılmayan işlerden biridir. Bu iş büyük bir yatırım gerektirmektedir. Bu işte, güneş enerjisi üretimi için gerekli ekipman ve alan oldukça   pahalı olmaktadır. İşletme kurduktan sonra üretilen elektriği  şirketlere veya müşterilere satmanız gerekiyor.

13- Kimyasal Ünite

Kimyasal üretim fabrikası kurmak  büyük bir yatırım fikridir. Kimya Ünitesi işinde, endüstriyel ve evsel işlemler için gerekli kimyasal, renk ve boyayı üretmeniz gerekir. Çok uzmanlık gerektiren karmaşık bir iştir. Bu iş için lisans ve gümrükleme şartı gereklidir.

14-İnternet Servis Sağlayıcısı

İnternetin talebi ülkemizde her geçen gün artıyor. İnternet servis sağlayıcısı işine başlamak için yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Bu iş, ekipman satın almak ve ağ kurmak için ağır yatırım gerektirir.

15- Otel İş Fikri

Bu iş modeli her dönem karlı işlerden biridir. Otele işletmeciliği karlı olsada oldukça riskte barındırmaktadır. Bu iş fikri çok fazla yatırım gerektiriyor. Paranın dışında ayrıca yetkin ve tecrübeli insan gücüne de ihtiyaç vardır.

16-Çimento Üretimi İş Fikri

İnşaat sektörünün bu kadar hızlı büyüdüğü bir ülkede rekabetten pay almak oldukça önemlidir. Her yıl milyonlarca ton çimento kullanılmaktadır. Sektörde bu alanda pay sahibi olmakta oldukça kolaydır. nKuracağınız tesisin lokalizasyonuna göre rekabette öne geçme şansınız çok yüksek


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.