Büyük Beden Bayiligi Almak Isteyenler Icin Firsat
buyukbedenSumak XL Fashion, Türkiye’nin önde gelen büyük beden hazırgiyim markalarından. Şimdiye kadar pazarlama stratejisi olarak büyük mağazalar içinde corner’larda satış yapmayı tercih eden Sumak XL Fashion, 2008 yılından itibaren pazarla­ma ağını franchising sistemiyle genişlet­meyi planlıyar. İstanbul’da en son hiz­mete giren Osmanbey, Silivri Maxi, Çengelköy Maxi ve İzmir mağazalarıyla birlikte 119 satış noktasına ulaşan şir­ket, gelecek yıldan itibaren franchise mağazalara ağırlık verecek. Bu doğrultuda, girişimcilerden gelen tüm talepler değerlendirilecek.

Şirket, franchising sistemi dahilindeki ilk mağazalarını Balıkesir ve Mersin’de açtı. Sumak Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Tatlısumak, Sumak XL Fashion mağazası açmaya karar verenlerin, öncelikle bir alışveriş mer­kezi ya da çarşı içinde en az 100 metre­karelik mağazasının bulunması gerekti­ğini söylüyor. Ayrıca söz konusu mağa­zanın dekorasyonuyla da standart Su­mak XL Fashion konseptinde olması gerektiği ifade ediliyor. Bu yatırım, girişimci tarafından karşılanıyor. Ayrıca şirket, yatırımcıdan 80 bin YTL tutarında teminat mektubu talep ediyor.

Sumak XL Fashion, 1955 yılında Ka­dıköy’ de kumaş alanında çalışmaya başla­yan ve 1970 yılında konfeksiyon üretimine adım atan bir şirket. Sumak XL Fashion 44-58 beden arası üretim yapıyor. Şirket ürünlerini iç pazarın yanı sıra birçok ülke­de de satışa sunan SumakXL Fashion’un ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya, Avusturya, İspanya; Yunanistan, Malta, Su­riye, Ukrayna, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, İran ve Kuveyt yer alıyor.
Ekonomist Dergisi


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.