Börekçi Açmak İçin Gerekenler
Börekçi açmak istiyorsanız bu işi profesyonel bir ortakla yapmanızı tavsiye ederiz.Dilim börek deneyim ve ürün yelpazesindeki çeşitliliği ile girişimcilerine büyük bir fırsat sunuyor.images

Börek, cevizli ev baklavası, zeytinyağlı gibi geleneksel lezzetleri eve ücretsiz teslim eden Dilim Börek, İstanbul genelinde franchise arıyor. Yaklaşık 600 bin TL yatırım gerektiren Dilim Börek için hedeflenen yıllık ciro ise bir milyon TL. Dilim Börek su böreği, cevizli ev baklavası, kurabiye ve zeytinyağlılar gibi geleneksel ürünleri, paketle, ücretsiz adrese teslim eden konsepte sahip bir iş modeli. Firmanın kendisine özel bir CRM yazılımı var. Bu yazılım sayesinde özel bir harita altyapısı üzerinden çalışılıyor. Bütün müşteriler, lojistik merkezler ve araçlar böylece harita üzerinde izlenebiliyor. Her lojistik merkezin bölgesi, harita üzerinde tanımlı. Çağrı merkezi üzerinden siparişler toplanıyor ve online olarak ilgili noktanın ekranına aktarılıyor.

ÖNCELİK İSTANBUL’A
Dilim Börek, İbrahim Bayezit tarafından kurulmuş. Bayezit, şehir hayatının zaman darlığında geleneksel ürünlerin evlerde yapılamadığı fikrinden yola çıkarak, küçük bir işletme olarak başladığı bu iş modelini, bugün teknolojiyi de birleştirerek izlenebilir sağlamış. Şu an sadece İstanbul da faaliyet gösteren Dilim Börek Büyükçekmece, Merter Demirciler Sitesi, Ataşehir, Şerifali Üretim ve Lojistik Merkezi, Kurtköy ve lojistik merkezden yönetimi sürdürüyor. İstanbul’da kayıtlı 220 bin müşterileri olduğunu söyleyen Bayezit, “Bu müşteriler de bölgelerimizi devir alan franchiselarımıza devir edilmiş olacak. Yani müşterileri ile birlikte kazandıran bir iş modeli sahip olmuş olacaklar” diyor. Bu yıl dokuz noktaya franchising verilecek. İstanbul içinde Beylikdüzü, Başakşehir, Bahçeşehir, Avcılar, Sarıyer, Şişli, Beşiktaş, Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Sancaktepe, Tuzla ilçelerinden dokuzunda franchise oluşturulacak. Kocaeli ve Gebze için de franchise görüşmeleri yapılıyor.

BAYRAMLARDA TALEP ARTIYOR
Henüz müşterisi olmayan bir mağaza için franchise vermediklerini belirten Bayezit, “220 bin müşterimizden o bölge sınırları içerisinde yer alanları da mağazamıza devir ediyoruz” şeklinde konuşuyor. Dilim Börek için, 400 bin ile 600 bin TL civarında bir yatırım söz konusu. Bayezit, mağazaların nitelikli olarak donatıldığı ve perakendecilik ile ilgili sağlam bir alt yapı kurulduğu için böyle bir bütçenin gerekli olduğuna dikkat çekiyor.
Royalty ücreti olarak 55 bin dolar, ciro üzerinden yüzde 5 prim ve yüzde 2 reklam katkı payı alınıyor. Bayezit, franchise için hedeflenen ciro konusunda ise şunları söylüyor: “Bizim ürünlerimize bayramlarda anormal bir talep oluyor ve biz kendimizi senede 12 ay değil 13 ay çalışıyor gibi kabul ediyoruz. Yıllık ciroyu 12 aya böldüğünüzde franchise, ilk yılında bile yaklaşık 1 milyon TL ciro yapabiliyor. İlk iki yıl ciro bir önceki yıla göre en az yüzde 40 artıyor.”

Web: dilimborek.com.tr
E-mail: info@dilimborek.com.tr
Tel: 44 44 356


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.