Bin 500 TL Maaşla 20 Bin Sözleşmeli Bekçi Alınacak!
bekciEmniyet bin 500 TL Maaş ile 20 bin sözleşmeli bekçi alacak! sözleşmeli bekçi alım şartları, sözleşmeli bekçi alımı nasıl yapılacak? Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alım şartları nasıl olacak? Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis teşkilatına 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak, bekçiler koruma hizmetlerinde görevlendirilecek.

En az ortaokul mezunu olacak bir nevi polisimize yardımcı olacak ve 5 yıl sonrada kıdemli bekçi olarak görevini sürdüerecek hatta polis teşkilatına katılma haklarıda kazanacaktır.

Eskilerden hepimizde hatırladığı gibi hemen hemen her mahallede sokaklarda bir bekçi varken şuan günümüzde sadece alış veriş merkezlerinde veya bazı iş yerlerinde görmekteyiz nerdeyse bekçi mesleği ortadan kalkmaktaydı. Emniyet Genel Müdürlüğü almış olduğu bu karar doğrultusunda bir çok işsiz vatandaşımızada gelir kapısı olacak ve kamu sektörüne büyük bir adım atmış olacak…

EGM bekçi teşkilatına alınacak olan bekçiler şu görev ve pozisyonlarda bulunacaktır.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçlamücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 – bin 700 TL arasında maaş alacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.

Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

BEKÇİLERİN GÖREVLERİ

– Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılansaldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak. 

– Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

– Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak


admin hakkında 1297 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.