Biletbilet.com ile Hızlı Bilet, Kolay Bilet…
biletbilet
BiletBilet.com otobüs ve uçak biletlerinin online satışını yapan bir sitedir. Sitemiz anlaşma yaptığı firmaların tüm seferlerini, firma adı, saat, fiyat gibi opsiyonlarla karşınıza getirerek, en uygun seyahati, en hızlı ve en kolay şekilde satın almanızı amaçlamaktadır.

Türsab yetkili acentesi olan BiletBilet.com otobüs bileti satışında Türkiye’nin önde gelen firmalarından Ulusoy, Varan, Anadolu, Uludağ, Efetur, Süha Turizm başta olmak üzere 70 firma ile çalışmaktadır.

Sitemizden THY, AnadoluJet, Sun Express,Atlasjet, Borajet ve yüzlerce havayolu firmasının yurt içi-yurt dışı biletlerini online satın alabilirsiniz. Çok yakında Pegasus Havayolu biletlerini de temin edebileceksiniz.

Ayrıca 0850 600 0 500 numaralı çağrı merkezimizden, bu firmalarla birlikte Pegasus, Onurair firmalarının tüm bilet satışlarını yapmaktayız.

BiletBilet.com adresinde Finansbank, Akbank ve Yapı Kredi Bankası sanal posları kullanılmaktadır. SSL sertifikamız sayesinde yapılan tüm işlemler güvenli hale getirilmiş ve bilgileriniz gizlilik ilkesiyle kaydedilmemektedir ve paylaşılmamaktadır.

Biletbilet.com çok yakında mobil uygulamalarıyla sizlere hizmet vermeye devam edecek.
Biletbilet.com fiziksel seyahat bilet satışı tecrübesini internete taşıyarak online e-ticaret yapmaya başlayan bir girişim. Ocak ayı başında açılan sitenin kurucuları Kerem Çeboğlu ve Dağhan Çeboğlu. Kardeş olan kurucular daha önce giyim, ayakkabı,aksesuar,kozmetik kategorilerinde yer alan ReyonX.com girişimiyle biliniyor.

TÜRSAB belgesiyle hizmet veren Biletbilet.com, otobüs biletinin yanı sıra uçak biletlerinin satışlarını gerçekleştiriyor. Aldığımız bilgilere göre şu anda sitede 71 otobüs firması, 200‘den fazla yerli ve yabancı havayolu firması bulunuyor.

Taksitli ödeme seçeneği ve Kullanımı kolay arayüz

Kullanıcı arayüzü bakımından sade diyebileceğimiz bir tasarıma sahip olan Biletbilet.com’un ana sayfasında ‘otobüs bileti‘, ‘uçak bilet‘ ve ‘pnr arama‘ olmak üzere üç farklı kategori bulunuyor. Siteye giren kullanıcılar kategori seçerek, seyahat edecekleri güzergâhları ve tarihi belirliyor. Daha sonra bilet seçimi yapılarak, satın alınıyor.

Biletbilet.com’un ödeme süreci sırasında taksitli ödeme seçeneği dikkatimizi çekiyor. Kullanıcıların otobüs iki veya dört taksit, uçak biletlerini ise 12 taksite kadar seçeneklerle satın almaları mümkün.

Çeboğlu: “Müşterilerimiz online satış dışında, istedikleri takdirde telefonla da sistemdeki tüm firmaların otobüs veya uçak biletlerini tek çekim veya taksit fırsatlarıyla satın alma şansına sahip.”

Müşteri memnuniyeti

Başlangıç aşamasında, kurucuların haricinde 3 kişilik bir satış ve satış sonrası destek ekibine sahip olan Biletbilet.com, bunun haricinde yazılım ve tasarım konusunda da profesyonel bir ekiple çalışıyor. “Hızlı bilet, kolay bilet” sloganını benimseyen sitede, ziyaretçilerin daha hızlı şekilde bilet almalarını sağlamak amacıyla herhangi bir üyelik sistemi bulunmuyor. Ayrıca firma, tüm işlemleri kendi sistemleri üzerinden gerçekleştirdiği için, bilet iptali veya değişikliği gibi durumlarda tur şirketine gerek kalmadan, kullanıcıya kendi sistemlerinden yardımcı oluyor ve herhangi bir yere yönlendirmiyor.

Biletbilet.com’u herkese duyurmak

Kurucuların gelecekteki planlarının başında adwords reklamları, Facebook, Twitter ve sosyal medyayı kullanarak belli kitlelere ulaşmak var. Bunun yanı sıra radyo, minübüs, dolmuş ve billboard reklamları gibi birçok tanıtım projesi de hazırlanmış durumda. Kurucuların satış hedefiyse altı ay sonunda günlük bin adete ulaşabilmek.

Online seyahat bileti satışı Türkiye’de yeni bir kategori olmasıyla beraber rekabetin hızla bir arttığı bir alan olarak karşımıza çıkıyor.


admin hakkında 1298 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.