Belplas Ankara Termoplastik ve Bakım Onarım Hizmetleri İş Başvuru Formu
Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belplas Ankara Termoplastik ve Bakım Onarım Hizmetleri A.Ş.

Kent zararlıları olarak tanımlanan sivrisinek, karasinek, bit, pire, kene, tahta kurusu, hamamböceği, fare vb. vektörlerin (taşıyıcı) populasyonlarının insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması, bu gibi vektörlerden bulaşabilecek sıtma, tifo, tifüs, kolera, ansefalit, sarı humma, KKKA ( Kırım Kongo Hemorajik Ateşi), kuş gribi (H1N5), İnfluenza (H1N1) vb. hastalıkların oluşması ve yayılmasının önlenmesi ile bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleriyle çevre ve toplum sağlığının korunması amacıyla kurulmuştur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi mücavir alanları ile bu mücavir alanlara bağlı pasif dipersiyon (Dolaylı Taşınma) alanları içerisinde 493 mahalle, 804 park, 129 havuz ile şelale sistemleri, 6 adet rekreasyon alanı, 941 sulak ve bataklık alanda 26 piyade ekibi, 25 araç üstü son teknoloji makinelerimizle ilaçlama yapılmaktadır.

Vektör mücadelesi kapsamında özellikle larva mücadelesine büyük önem verilmektedir. Karasinek ve sivrisinek üreme bölgelerinde doğal dengenin zarar görmemesi için azami gayret gösterilmekte, kimyasal ilaç kullanımı en aza indirilerek, alternatif kullanılan güvenlik sınırı yüksek biyolojik ve büyüme hormonları uygulamalarına ağırlık verilmektedir.

Bu bağlamda kültürel vektör mücadelesinin de önemine inanan ilaçlama birimimiz sahada çalışan personelimiz vasıtasıyla vatandaşları aydınlatarak, günlük hayatta bize rahatsızlık veren vektörlerden kurtulmanın yollarını anlatmakta bilgi vermektedir.

Yürütülmekte olan vektör mücadelesi çalışmaları planlanan program dahilinde açıktan akan kanal, fosseptik, yağmur suyu kanaletleri, çeşme ayakları, rögar, geçici ve kalıcı çöp depolama alanları, hayvan besihaneleri, gübrelikler, pazar yerleri, terkedilmiş binal

Adres: Ahi Evran Mah. 241. Sok. No: 39 Sincan/ANKARA
Telefon: +90 (312) 270 03 03 – Faks : +90 (312) 270 47 30
E-Posta: belplas@belplas.com.tr

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ- Belplas Ankara Termoplastik ve Bakım Onarım Hizmetleri İş Başvuru Formu İçin Tıklayınız …


admin hakkında 1305 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.