Bayilik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
bayilikBayilik almayı planlıyorsunuz bu haberimizi muhakkak okuyunuz.Birçok kişi bayilik aldıktan sonra eksik bilgiler yada yasal yükümlülüklerle ilgili eksiklikleri sonradan farkediyor dolayısıylada sorunlar çıkmaya başlıyor.Bu nedenle bayilik almadan evvel bazı noktalara çok dikkat etmek gerekiyor.Bayilik sistemiyle şube sayısını artıran şirketlerin lokasyon, yapılan sözleşme şartlarının şube için sürdürülebilirliği, hedef kitleye uygunluk ve marka imajına uygunluk gibi konulara çok önem vermeleri gerekir.

İsim hakkı bedeli altında alınan paralardan ziyade her şubenin toplam işe katkısı, katkı sağlarken bütünlüğü bozmuyor ve destekliyor olması son derece önemli.

Bayilik Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Bayiliğini alacağınız firma yabancı bir marka ise, bilmediği ülkede ilk şube konusunda çok hassas davranıp objektif bir kurumdan pazar raporu almalı. Bu durumlarda uluslararası mevzuat, ürünlerin nakliyesi, yasal süreçler, vergiler, fiyatlandırma ve markanın pozisyonlandırılması ön plana çıkmalı. Şirketlerden bayilik alanlar için ise durum daha da önemli. Çok iyi hesap ve araştırma yapmalılar. Baştan ödenecek paraların ötesinde, her ay cirosundan vereceği prim, taahhüt edeceği ciro ve karlılık, doğru konum gibi detayları kesinlikle çok İyi çalışmalılar.
Müge Çevik / Şapka Danışmanlık Kurucusu


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.