Banvit, Yeni Girişimciler Arıyor
banvit
1968 yılında kurulan ve 1985 yılına kadar yem üreten Banvit , 1985 yılından sonra tavuk üretimine başlamıştır. Günümüzde tavuk üretimiyle ilgili her aşamada kendi üretimini yapan Banvit , saatte 16 bin, yılda 75 milyon tavuk kesimi yapmaktadır. 1996 yılından itibaren vizyonunu genişleten Banvit , Avrupa’ ya açılmış ve yatırımlar yapmıştır. Banvit etlik piliç üretiminin yanı sıra 2001 mayıs ayından itibaren hindi üretimine de başlamıştır. Gıda güvenliği konusunda oldukça önemli olan HACCP Kontrol Programı’ nı uygulayan Banvit , Kasım 2000’ den itibaren ISO 9001 Sertifikasını edinmiş ve Avrupa Birliği’ ne üye ülkelerde bile henüz yaygın olmayan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi uygulamalarını üretim sürecine dahil etmiştir. Banvit ’ in 1968 yılında başlayan bu hikayesi yıllardan beri güven, kalite ve lezzetin adresi olarak devam etmektedir. Yurt genelinde çok sayıda şube, ana bayi ve tali bayiye sahip olan Banvit , daha iyi hizmet verebilmek ve daha geniş kitlelere ulaşabilmek için yeni bayilikler vermeyi planlamaktadır.

Banvit, Elazığ’da faaliyete geçireceği üretim entegrasyonu için Elazığ, Malatya ve Diyarbakır illerinde kümes yatırımı gerçekleştirecek girişimciler arıyor.
Ekonomik, sağlıklı ve lezzetli bir protein kaynağı olan piliç etinin son yıllarda tüketiciler tarafından daha çok tercih edilmesi, tüketim oranlarının kişi başına 20 kilogramın üzerine çıkması ve ihracat olanaklarının artmasıyla birlikte ülkemizde önemli bir yatırım ve istihdam alanı haline gelen kanatlı sektörü büyümeye devam ediyor.

Bu alanda yurt içi ve yurt dışında önemli yatırımlar gerçekleştiren Banvit A.Ş., Elazığ’da bir otelde düzenlediği bilgilendirme toplantısıyla iş adamları ve yatırımcılarla bir araya geldi.

Broiler etlik piliç yetiştirciliği hakkında detaylı bilgilerin verildiği toplantıda konuşan Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, Elazığ’da revizyonları tamamlanmak üzere olan üretim tesislerinin haziran ayında faaliyete geçeceğini açıkladı.

Ömer Görener, artan yurt içi ve yurt dışı talepleri karşılayabilmek üzere Bandırma, İzmir ve Eskişehir illerinden sonra Elazığ’da da yatırım yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “İnanıyoruz ki 45 yıldır faaliyet gösterdiğimiz kanatlı sektöründe, Elazığ yatırımlarımızla birlikte farklı bir ivme yakalayacağız. Bölge insanımızın ilgi ve alakası, aldığımız tepkiler bizim Elazığ’a gelerek yatırım yapmak konusunda doğru bir adım attığımızı gösteriyor. Damızlık kümesleri, kuluçka, yem fabrikası ve kesimhane tesislerimizin yenilenme çalışmaları tamamlanmak üzere, kısmetse Haziran ayında devreye alacağız. Elazığ, Malatya ve Diyarbakır illerimizde kümes yatırımı gerçekleştirerek bizimle çalışacak, yetiştiricilik yapacak girişimcilerle işbirliği içerisinde olmayı arzu ediyoruz” dedi.
patronturk


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.