Az bir sermaye ile yapılacak işler
kinoa yetiştiriciliği

Yatırım yapmak isteyen girişimcilerin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri  kurmak istedikleri işletmeleri Finanse edecek yeterli sermaye sahip olmamalarıdır. Oysa ki ülkemiz piyasasında az bir sermaye ile yapılacak birçok iş fikri mevcuttur.

Bugün sizlere az bir sermaye ile ne tarz yatırımlar yapacağımızdan bahsetmek istiyorum. Sektöerler çok fazlada seçimizi doğru yapmamız işin başarısı açısından çok önemlidir.
Öncelikle güçlü olduğunuz alanlarda yatırım yapmanız işin başarısı açısından daha önemlidir. Uzun yıllar Tekstil sektöründe çalışmış bir kişinin gıda sektöründe yatırıma girişmesi risk teşkil edeceği gibi aynı zamanda zaman kaybından başka bir şey değildir. Bahsettiğimiz örnekteki gibi Tekstil sektöründe çalışan bir kişinin bu alanda girdi ve çıktıları, işgücü maliyetlerini daha iyi bilmesi kişiye bu alanda başarı getirecektir. Elbette ki her yatırım risk barındırmaktadır. Dolayısıyla yapılacak işin boyutu ne olursa olsun doğru sektörü seçmek sizi risklerden koruyacağı gibi para kazanmanız da sağlayacaktır.
 Gelin az bir parayla yatırım yapılacak bir taş sektörü inceleyelim.
 1- Kinoa yetiştiriciliği: Son yıllarda Market raflarında sıkça karşılaştığımız ve ülkemizde henüz tam olarak tüketimi yeni yaygınlaşan bir gıda ürünü olan Kinoa bitkisi, karlı bir yatırım aracı olma özelliğini sürdürmektedir. Kinoa bitkisi sağlıklı bir gıda olmasının yanında yemek tariflerinde de sıkça kullanılan gıda maddelerinden birisidir. Tarım alanında yatırım yapmak isteyen girişimciler için Kinoa yetiştiriciliği oldukça karlı bir yatırım niteliği taşımaktadır. Verilen teşvikler sayesinde tarım alanındaki yatırımların en karlılarından bir tanesi olan Kinoa yetiştiriciliği uluslararası pazarda da oldukça rahat kendisine yer bulmaktadır.
kinoa yetiştiriciliği
Kinoa bitkisi çok güçlü bir protein içeriğine sahip olması ve aminoasit çeşitliliği fazla olması dolayısıyla besleyiciliği yüksektir. Ayrıca kurak ve soğuk çevre koşullarında rahatça yetişebilmektedir.
Kinoa bitkisi hektar Başına 3 -4 ton ürün vermekte olup toptan fiyatı kilo başına 10 liradan satılmaktadır. Kinoa bitkisi perakende fiyat olarak 45-50 lira gibi rakamları bulmaktadır.
Kinoa bitkisinin yüksek katma değeri sayesinde girişimciler için oldukça karlı bir iştir.
Diyetlerde olmazsa olmaz bitkilerden biri olan Kinoa, besleyiciliği ve içeriği ile yakın gelecekte en çok kar getiren tarım ürünü olma özelliğini kazanacaktır. Dünya pazarında önemli bir yere sahip olan Kinoa ülkemizde de değerini yakın zamanda bulacaktır.
Verilen tarım teşvikleri sayesinde bu tarım ürünü kazançlı bir iş olma özelliğini Daha çok uzun yıllar sürdürmeye devam edecektir.
2- Pilav büfeleri ya da pilav arabası: Ülkemizde 1960’lardan beri sokaklarda sıkça görmeye alışık olduğumuz pilav arabaları yeni bir çerçeveye bürünüp daha nezih daha şık ve daha kaliteli hizmet anlayışı ile her kesime hitap etmeyi başarmıştır. Ülkemizde henüz yeterli bir hacime sahip olmayan bu tarz yatırımlar, girişimciler için karlı bir yatırım alanı oluşturmaktadır.
pilav kiosk
Özellikle AVM’ler ya da işler caddelerdeki  kiosklarda yapılabilecek iş modeli, günde 300 ile 1000 lira arasında bir gelir imkanı sunmaktadır. Bu haliyle özellikle büyükşehirlerde oldukça karlı bir iş olanağı sunmaktadır.
Gerek fast food özelliği gerekse ucuz olması müşteri potansiyelini herzaman yüksek tutmaktadır. Amerikada sokaklarda sıkça karşılaştığımız hot-dog gibi fast food araçları henüz ülkemizde fazla yaygınlaşmamıştır. Bu nedenle bu alan karlı  ve gelişmeye açık bir ortam yaratmaktadır.

admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.