Ayaydın Miroglio Grup’tan Türk Cumhuriyetlerine Yatırım
twist

Ayaydın-Miroglio Grubu, Türk hazır giyim sektörünün öncü firmalarından Ayaydın ile İtalyan kumaş devi Miroglio’nun Mayıs 2008’de buluşmalarıyla kuruldu. Bu ortaklığın kökleri Türkiye’de 1986, İtalya’da ise 1883 yılına dek uzanmaktadır.

1986 yılında ilk markası Ipekyol ile perakende hazır giyim sektörüne adım atan Ayaydın Grubu, kısa süre içinde iç pazarda saygın bir konuma ulaştı. Ardından, 1997 yılında Twist ve 2004 yılında Machka markalarını oluşturarak yalnızca iç pazarın değil küresel pazarın da etkin bir oyuncusu olma hedefi doğrultusunda yoluna devam etti.

Faaliyetlerini 1883 yılından bu yana sürdüren Miroglio Grubu, o günden bugüne sergilediği istikrarlı büyüme süreci ve özellikle son yarım yüzyılda gerçekleştirdiği atılımlarıyla hazır giyim, markalaşma ve perakende alanlarında İtalyan tekstil pazarının sınırlarını aşarak küresel ölçekte öncü oyunculardan biri oldu. Bugün Miroglio yıllık 1 milyar avroyu aşan cirosuyla dünya devleri arasında yer almaktadır.

Ayaydın ve Miroglio,yapıları ve gelişme anlayışları açısından birçok benzerlikler taşıyan iki kurumdur.Yalnızca kadın giyimi üzerine uzmanlaşan her iki grup da yüksek kalite ilkesinden ödün vermeksizin perakende alanında hızla büyüme ve etkinlik alanını yaygınlaştırma perspektifine sahiptir. Stratejik perspektifteki bu benzerlik ve çalışma anlayışlarındaki uyum,henüz ilk yılı dolmadan ortaklıkta fark edilir bir sinerjinin oluşmasına önayak oldu.

Bir başka deyişle,Ayaydın ve Miroglio buluşması;Miroglio Grubu’nun yüzyılı aşkın bir sürede edindiği bilgi,birikim ve deneyimle Ayaydın Grubu’nun 25 yılda kaydettiği başarının anahtarlarını oluşturan disiplin, cesaret, kararlılık, öngörü ve yaratıcılığın bütünleşip kaynaştığı yepyeni bir zemin yarattı. Bugün, bu zemin üzerinde Ayaydın-Miroglio Grubu, yalnız grup markaları Ipekyol,Twist ve Machka’nın gelecek vizyonlarını değil, yarını ve yarının hazır giyim pazarını da tasarlıyor.

Gündemine aldığı kısa ve uzun vadeli hedeflerin de açıkça ortaya koyduğu gibi Ayaydın-Miroglio Grubu, bir dünya markası olmak perspektifi doğrultusunda öncelikli olarak Orta ve Doğu Avrupa ile Rusya pazarında sektörün önemli oyuncularından biri olmayı planlamaktadır..

Ayaydın Miroglio Grup, üç markasından biri olan Twist’in Kazakistan’da iki mağazasını birden açtı. Astana ve Almati’de geçen ay açılan bu mağazaların yanı sıra ilk kez Kuveyt pazarına da girildi, önümüzdeki eylül ayında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te de Twist mağazası açma kararı alan Grup, bu ülkelerde bir diğer markası İpekyol’un da mağazalarını açmayı planlıyor. Alışveriş merkezlerinde açılan bu mağazalar bayilik sistemiyle hayata geçiriliyor. lpekyol Yönetim Kurulu Başkam Yalçın Ayaydın, özellikle Kazakistan’da büyüme planları yaptıklarını söylüyor. Buna göre Astana ve Almati’de en az altı mağaza açılacak. Bunun yanında Ortadoğu’daki birçok şehirde de lpekyol ve Twist mağazası açılması gündeminde. Ayaydın, “Ortadoğu’da perakende sektörü gelişmiş durumda. Bu yüzden yoğun bir rekabet var. Türk markalarına olan talep her geçen gün artıyor. Kazakistan’da ise sektör yeni yeni büyüyor. Bu nedenle potansiyel çok büyük” diyor. Kazakistan ve Kuveyt’in yanı sıra Kuzey Irak, KKTC ve Bahreyn’de toplam 10 mağazası bulunan grubun Türkiye’de ise 140 mağazası var.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

1 yorum

  1. BEN ÇALIŞMAK İSTİYORUM HEM GÜVENLİK HEM GÜVENLİK ŞEFİNİDE YAPA BİLİRİM TEYCÜBEMDE VAR KAZAKİSTANDA ÇALIŞTIM IRAKTADA ÇALIŞTIM RUSYADADA ÇALIŞTIM GÜVENLİK TEVCÜBEM ÇOK VAR YARDIMCI OLSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM 05428382744 BU NUMRAYA ULAŞABİLİRSENİZ MUTLU OLURUM RUSÇA KAZAKÇA BİDE AZ BİŞEY İNGİLİZCE DİLLERİNİ BİLİYORUM

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.