Ankara Büyükşehir Belediyesi-Anfa Güvenlik İş Başvuru Şartları
anfa
ANFA GÜVENLİK HİZMETLERİ ve SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ.

İŞE ALIM KRİTERLERİ

A.G.H.S. LTD. ŞTİ.’NE İŞ BAŞVURU ŞARTLARI ve BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

ASGARİ ŞARTLAR:

Ö.G.G. KARTI SAHİBİ OLMAK,
ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ OLMAK,
35 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAMAK,
BOY İLE KİLO ARASINDA (+/-)10’DAN FAZLA FARK OLMAMAK,
KONUŞMA ÖZÜRLÜ (PELTEK, KEKEME VB.) OLMAMAK,
İŞİTME ÖZÜRLÜ OLMAMAK,
EPİLEPSİ VB. MÜSTAKİL GÖREV YAPMAYA ENGEL BİR HASTALIĞI OLMAMAK.

AVANTAJ SAĞLAYACAK ŞARTLAR:

ASKERLİĞİNİ KOMANDO OLARAK YAPMIŞ OLMAK,
YAKIN DÖVÜŞ SPORLARINDAN BİRİSİNDEN SERTİFİKALI OLMAK,
CANKURTARAN SERTİFİKALI OLMAK,
OTOMOBİL VE MOTOSİKLET EHLİYETLİ OLMAK,
BİNİCİLİK (SÜVARİ) SERTİFİKALI OLMAK,
TESİS, AÇIK ALAN VEYA ÖNEMLİ ŞAHIS KORUMADA ÖZEL GÜVENLİK TECRÜBESİNE AA SAHİP OLMAK,
ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMAK,
SİLAHLI Ö.G.G. KARTI SAHİBİ OLMAK,
EVLİ VE ÇOCUKLU OLMAK,
175 cm. VE ÜZERİNDE BOYA SAHİP OLMAK.

İŞ BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

A). ASGARİ ŞARTLARA HAİZ ÖGG KARTI SAHİPLERİ MESAİ GÜNLERİ VE SAATLERİ İÇERİSİNDE AGHS BİNASINA GELEREK İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNABİLMEKTEDİR. İŞ BAŞVURU FORMUNU (EK-C) DOLDURAN PERSONELE YAZILI VE FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI İÇİN TARİH VE SAAT VERİLMEKTEDİR. SINAV FORMU (EK-D)’DEDİR. SINAV BİR KOMİSYON TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

B). YAZILI SINAV, EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN YAPTIĞI SINAV SORULARINDAN 40 TAM NOT ÜZERİNDEN YAPILMAKTADIR.

C). FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI İÇİN DOKTOR RAPORU ALAN PERSONEL EŞOFMAN VE SPOR AYAKKABILI OLARAK ŞINAV, MEKİK, BARFİKS, 100M. SÜRAT KOŞUSU VE ÜÇ KM. KOŞUDAN (HER BİR KONU 8 PUANDIR.) TOPLAM 40 PUAN ÜZERİNDEN SINAVA TABİ TUTULMAKTADIR.

D). MÜLAKAT AŞAMASINDA İSE AVANTAJ SAĞLAYACAK HUSUSLAR ESAS ALINARAK 20 TAM PUAN ÜZERİNDEN NOT VERİLMEKTEDİR. GENEL TOPLAMDA 100 ÜZERİNDEN 50 VE ÜSTÜNDE NOT ALANLAR AGHS’ DE İŞE GİRMEYE HAK KAZANMAKTADIR.

E). AGHS’ DE ÇALIŞMA HAKKINI KAZANANLARIN ALDIKLARI NOTA GÖRE (EN YÜKSEK NOTTAN EN DÜŞÜK NOTA DOĞRU) İŞE ALIM SIRASI BELİRLENMEKTE VE SINAVDAN BİR GÜN SONRA İNTERNET SİTESİNDE VE AGHS BİNASI İLAN PANOSUNA ASILARAK DUYURULMAKTADIR. İSTEYENLER 316 76 76 NUMARALI TELEFONDAN DA ÖĞRENEBİLMEKTEDİR.

F). GÖREV YERLERİNDEN BİRİNDE BİR İSTİFA OLDUĞUNDA BOŞ OLAN YERE ÖNCELİKLE ANFA GÜVENLİKTE ÇALIŞIP O BÖLGEDE OTURAN VE UZAK BÖLGEDE GÖREV YAPAN BAŞARILI PERSONEL NAKLEDİLMEKTEDİR.

ÖRNEK 1 – KIZILCAHAMAM, KAZAN, ÇAMLIDERE’ DEKİ YERLERDEN BİRİNDE İSTİFADAN DOLAYI BİR KİŞİLİK AÇIK MEYDANA GELMİŞ İSE BOŞALAN YERE BU BÖLGEDE İKAMET EDİP ERYAMAN GÖKSU PARKTA GÖREV YAPAN PERSONEL İÇİNDEN İŞE GİRİŞ TARİHİ EN ESKİ VE GÖREVİNDE BAŞARILI OLAN PERSONEL NAKLEDİLMEKTEDİR.

ÖRNEK 2 – ULUS BÖLGESİNDE BİR İSTİFA OLMUŞ İSE, KIRIKKALE’ DE İKAMET EDİP, GÖLBAŞINDA, DİKMEN DE GÖREV YAPAN PERSONELDEN EN ESKİ VE EN BAŞARILI OLANDAN BİRİ ULUS TA BOŞALAN YERE NAKLEDİLMEKTEDİR.

ANFA GÜVENLİKTE ÇALIŞIP İKAMET YERİNE UZAK BÖLGELERDE GÖREV YAPAN, MAĞDUR DURUMDA VE NAKLEDİLMEYE LAYIK BULUNAN PERSONELİN TAMAMININ NAKLİ YAPILARAK MAĞDURİYETİ GİDERİLDİKTEN SONRA KALAN BOŞ YERLERE İŞE ALIM SIRASINA GÖRE ATAMA YAPILMAKTADIR.

G). NETİCE İTİBARİYLE YENİ PERSONEL ALIMI YAPILAN YERLER ; GÖLBAŞI BÖLGESİ, DİKMEN VADİSİ VE GÖKSU PARKIDIR. BURALARIN DIŞINDAKİ GÖREV YERLERİ KIZILCAHAMAM, KAZAN, ÇAMLIDERE, KIRIKKALE, ÇUBUK, KAYAŞ, MAMAK, HÜSEYİNGAZİ, KEÇİÖREN, YENİMAHALLE, ALTINDAĞ, SİNCAN, AYAŞ, VB. BÖLGELERDE İKAMET EDEN PERSONELİN NAKLEDİLEREK MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLDİKLERİ YERLERDİR.

H). YUKARIDAKİ ŞARTLARIN GERÇEKLEŞMESİNİ MÜTEAKİP İŞE ALIM İÇİN SIRASI GELEN PERSONELLE TELEFON İLE GÖRÜŞÜLEREK ÖNERİLEN GÖREV YERİNDE ÇALIŞMAK İSTEYİP İSTEMEDİĞİ SORULARAK İSTEKLİ PERSONELİN İŞE GİRİŞ İŞLEMİ BİR GÜN SONRA BAŞLATILMAKTADIR.

I). İŞE ALIMLA İLGİLİ YASAL İŞLEMLERİN TAMAMLANMASINI MÜTEAKİP AGHS KIYAFETİNİ VE TEÇHİZATINI ALAN Ö.G.G. İKİ GÜNLÜK ORYANTASYON EĞİTİMİNE ALINDIKTAN SONRA FİİLEN GÖREVE BAŞLATILMAKTADIR.

MAYIS 2007 –OCAK 2010 DÖNEMİNDE İŞE ALIM İÇİN 3574 PERSONEL SINAVA GİRMİŞ, 2655 KİŞİ SINAVI KAZANMIŞTIR. BAŞARI ORANI %74,3 TÜR.

http://www.anfaguvenlik.com.tr/insankaynaklari.html


admin hakkında 1297 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.