Amerikadan türk girişimcilere davet
Türkiye’deki ekonomik büyüme bir çok devletin ilgisini çekmeye başladı İngiltereden sonra Amerikada girişimcileri ülkelerine davet etmeye başladı.

New Hampshire Maggie HassanTürkiye İş Adamı ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun davetlisi olarak ülkemize gelen Amerika New Hampshire Eyalet Valisi Maggie Hassan,yatırımcıları eyaletlerinde yatırım yapmaya davet etti.Hassan Amerika denince akla sadece New York yada Washington gelmemesi gerektiğini bildirirken,kendi eyaletlerinin bir çok avantajı olduğunu belirtti.New Hampshire’ın sağlık sektörü,savunma, uzay sanayi ve iletişim alanında oldukça güçlü olduğunu belirtti.

Hampshire Eyalet Valisi Maggie Hassan, Türkiye^deki hazır giyimi ülkelerine kaydırmalarını isteyerek,Tür­ki­ye­’nin mo­tor, oto­mo­tiv ve tıb­bi ci­haz üre­ti­m alanında Türkiye ile ortak üretim yapabileceklerini belirtti.

New Hampshire’in, diğer eyaletlerden daha düşük vergi oranlarına sahip olmasını,n girişimciler için ABD pazarına girme yollarından biri olduğu belirtildi.


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.