Altın fiyatları düşer mi yükselir mi?
altin
JP Morgan, negatif reel faiz ortamının yatırımcılar ile merkez bankalarının altın iştahını arttıracağını kaydederek 2014 yılı boyunca altın fiyatlarının yükseleceğini belirtti.
Avrupa’dan Çin’e kadar merkez bankalarının büyümeyi desteklemeyi birinci önceliği yapması enflasyon ve kur endişelerini artırırken altının 12 yıllık yükselişinin 2013′te de süreceğini düşünen Soros altına yatırım yapıyor.

ABD’nin SPK muadili sermaye piyasası düzenleme kuruluşu SEC’e yapılan bildirimlere göre Soros’un yatırım fonu Soros Fund Management altın pozisyonlarını üçüncü çeyrekte yüzde 49 artırdı. George Soros’un portföyünde yaklaşık 221.7 milyon dolarlık altın bulunuyor.

Rekor fiyatların teşviğe işaret etmesi ile altın yatırımcıları Paulson ve Soros altın alıyor.

16 analistin medyan tahminine göre kıymetli metal önümüzdeki yıl her çeyrekte yükselecek ve son çeyrekte oratalama olarak ons başına 1i925 dolardan ya da en az şimdiki fiyatın yüzde 12 yükseğinden alıcı bulacak.

ABD Securities and Exchange Commission verilerine göre Paulson & Co.; en büyük altın destekli fon olan SPDR Gold Trust’ta 3.62 milyar dolar yatırırken Soros Fund Management LLC ise üçüncü çeyrekte yatırımlarını yüzde 49 artırdı.

Kurum, 2013 yılında altın fiyatlarının yüzde 6 oranında artarak spot altının onsunun 1,763 dolara ulaşmasını beklediğini bildirdi. 2013 yılının altın yılı olacağını bildiren JP Morgan, yılın ortasına doğru altının onsunun 1,800 dolara yükselmesini bekliyor. patronturk.com


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.