Ağ kuran girişimcilere KOSGEB’den 350 bin euro hibe
KOSGEB’İn yürüttüğü Cosme yani kobilerin rekabet edebilirliği programı ,girişimcilik eğitim ağını kuranlara 350 bin uero hibe verecek.

cosmeKonuyla ilgili ayrıntılara gelince,KOSGEB’in ulusal koordinatörlüğünü yürüttüğü AB programı olan COSME’den (KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı) Girişimcilere yine önemli bir proje çağrısı geldi. Girişimcilere Avrupa standartlarında Girişimcilik eğitimi sağlamak için COSME programı proje çağrısı yaptı. Avrupalı Girişimciler arasında bir eğitim ağının oluşturulmasının öngörüldüğü projenin kabul edilmesi halinde ilgili kurum veya kuruluş 350.000 Avro’luk hibeye de hak kazanmış olacak.

2020 Girişimcilik Eylem planı hedefleri çerçevesinde girişimcilik eğitiminin Avrupa’da daha yaygın ve etkin biçimde uygulanabilmesi için Avrupa düzeyinde ve ulusal düzeyde mevcut bilgi ve deneyimi bir araya getiren bir inisiyatif oluşturmak, çağrının ana amacını oluşturmaktadır. Bu çerçevede, politika belirleyici kurumlar ve uzmanların katılımıyla oluşturulan işbirliği ağlarının desteklenmesi öngörülüyor.

Proje kapsamında özellikle internet ortamında aktif bir platformun oluşturulması, böylece Avrupa’nın değişik bölgelerindeki Girişimcilerin kısa zamanda etkin bir şekilde bir araya getirilmesi de hedefleniyor

Girişimcilerin eğitilmesini ve girişimciliğin daha geniş kitlelere yayılmasını amaçlayan bu programa Kamu kurumları (ör. Devlet kurumları veya ilgili idareler) (en az yedi ülkeden benzer kurumlarla konsorsiyum oluşturarak) ve Girişimcilik alanında çalışan uluslararası kuruluşlar (en az yedi ülkede faaliyeti olan veya en az yedi ülkeden birinci maddede sayılan kurumlar ile konsorsiyum yaparak) başvurabiliyor. Girişimcilik alanında faaliyet gösteren diğer kamu ve özel tüzel kişilikler (yerel yönetimler, eğitim kurumları, sivil kuruluşlar, odalar vs.) ortak olarak konsorsiyumlarda yer alabiliyor.

Bu önemli çağrı için son başvuru tarihi 20 Ağustos 2014 olarak belirlendi. Tüm Avrupa’da sadece bir projenin onaylanacağı projenin bütçesi ise 350.000 Avro. Proje çağrısının tüm detayları ve haberleri http://ec.europa.eu/easme/entedu_en.htm adresinden temin edilebiliyor. Ayrıca KOSGEB internet sitesindeki http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Duyurular.aspx?ref=29&refContent=890 adresinden de programla ilgili detaylı bilgilere ulaşılabilmektedir.


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.