Adil Işık’ın 2013’te Yurtdışı Mağaza Hedefi 30
adilisik
1992‘de Adil Işık markası oluşturuldu. Adil Işık markası adı altında Koca Mustafa Paşa’da ilk mağaza açıldı. Hem iç hem dış piyasaya satış yapmak amacıyla toptan mağazaları Osmanbey’de açıldı.

2000yılına kadar toptan satışa ağırlık verildi. Türkiye’de 7 perakende mağazaya ulaşıldı

2002yılında Rusya’da Moskova Tverskaya caddesinde ilk mağaza açıldı.

2005yılına kadar Türkiye’de 35, Rusya’da 14 mağazaya ulaşıldı.

2007yılında operasyon merkezi 9700m2’lik ofis alanı olan Kağıthane, İstanbul merkez binasına taşındı. Türkiye’de 2007 sonunda 57, Rusya’da 34 mağazaya ulaştı ve Türkiye’de önde giden Bayan Hazır Giyim Markaları’ndan biri oldu.

2008yılında + Beden markası Love My Body mağazalarda yerini aldı.

2009yılında genç ve genç hissedenleri hedef alan Codentry markası yaratıldı.

2011yılında Adil Işık olan marka ismi, katılan yeni markalarla beraber Group ismini aldı. Bu büyümeye paralel olarak marka adı da adL olarak değiştirildi. Bu değişimle beraber marka kimliği, tasarımları, fiyat aralığı, mağaza konsepti ve en önemlisi hizmet kalite de üst seviyeye taşındı..

Türkiye’nin başarılı modeli ve ünlü yüzü Özge Ulusoy, kendine güvenen kadının markası adL ile 2011-2012 sonbahar-kış koleksiyonu için kamera karşısına geçti.

adL 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonu için yenilikçi başarılı modacı Cengiz Abazoğlu ile bir araya geldi. Yurtdışı ve yurtiçinde birçok önemli defilelere ve koleksiyonlara imza atan Abazoğlu adL markası için “Gold Ceremony” koleksiyonunu hazırladı.

2011Eylül ayında gerçekleşen İstanbul Fashion Week’te “Gold Ceremony” koleksiyonu modaseverlerle buluştu. adL+Cengiz Abazoğlu “Gold Ceremony” koleksiyonundan çok özel parçalar kasım ayında satışa sunuldu.

2012 İlkbahar-Yazsezonu için dünyaca ünlü top model Ana Beatriz Barros adL markasının yüzü oldu. adL+Cengiz Abazoğlu işbirliği 2012-2013 Sonbahar-Kış Sezonu için yaklaşık 50 kombinden oluşan, casual kıyafetler içeren “1950” koleksiyonu ile 10 Şubat’ta İstanbul Fashion Week’te modaseverlerle buluştu. Defilenin baş mankeni, adL markasının Türkiye ve Rusya’daki kampanya yüzü Ana Beatriz Barros’tu. Katıldığı özel davet ve gecelerde; ışıltısı ve cazibesiyle fark yaratan adL kadını için hazırlanmış “Night Zoom” koleksiyonu; 10 şubat 2012’de açılan ilk mağazası ile birlikte, Adil Işık Group’un markaları arasında yerini aldı. 2012 yılı Haziran ayında ışıltılı kadının markası adL ve başarılı oyuncu Wilma Elles beraberliği “adLMAYA” koleksiyonu Adil Işık Group Online shop www.adilisik.com sitesinde ve İstinyePark, Nişantaşı, Palladium, Bahariye ve Ankara Gordion adL mağazalarında satışa başladı. 2012-2013 Sonbahar&Kış kampanya çekimleri nde Hollandalı ünlü müzisyen ve model Tineke Van Veelen Lara Sayılgan’ın objektiflerine poz verdi. Koleksiyonun stylingini dünyaca ünlü stil danışmanı Semra Russell gerçekleştirdi. Adil Işık Group 1600 mağaza çalışanı, 350 merkez personeli ile 1950 kişilik bir aileden oluşmaktadır. Aynı zamanda Türkiye ve Dünya’daki atölye çalışanları ile 10.000’den fazla kişiye çalışma imkanı sağlamaktadır. Bayilik ve Franchising sistemi ile beraber Adil Işık Group, günümüzde Türkiye’de 200’e yakın satış noktasına ulaşmıştır. Hızla büyüyen Rusya Pazarında Adil Işık markası 30 mağazasıyla Rusya’da bir zincir oluşturdu. Rusya dışında 11 farklı ülkede; Azerbaycan, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çin, Fas, Gürcistan, İran, Karadağ , Kazakistan, Kıbrıs, Kuveyt, Kuzey ırak, Libya, Makedonya, Mısır ve Suudi Arabistan’daki satış noktalarıyla hizmet vermektedir. Adil Işık, 2013 başında Ürdün, Fas ve Polonya’da master franchise sistemiyle ilk mağazalarını açtı. 500 bin euro’ya mal olan Polonya’daki mağaza Rzeszovv şehrinde Galeria Rzeszovv AVM’de hizmete girdi.
Adil Işık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Işık, Polonya’da bu yıl Varşova, Krakovv ve Rzeszovv’da toplam sekiz mağaza açacaklarını belirtiyor. Bunun yanında aralarında Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE], Çin ve Suudi Arabistan’ın da bulunduğu çeşitli ülkelerde 30 mağaza açacaklarını da söylüyor. Işık, “Rusya’da mağaza sayımızı 100′e çıkarmak üzere çalışmalara başladık. Batı Avrupa’da yeni pazarlara girmek için yatırımcılarla görüşmelerimiz devam ediyor. Geniş bir koleksiyona sahip olduğumuz için adL müşterileri dünyanın herhangi bir şehrinde stillerine uygun ürünleri rahatlıkla bulabiliyorlar. Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de AVM’ler yükselişte. Lokasyon tercihlerimizde önceliğimizi bu yönde kullanıyoruz” diyor. 20 ülkede 73 mağazası bulunan Adil Işık’ın Türkiye’de ise 120 mağazası var.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.