80bin Sözleşmeli Personel İçin Kadroya Geçmede Sona Gelindi
memur-haberSözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinde tüm çalışmaların bittiğini ve artık Başbakana sunulmaya hazır hale geldiğini açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, şunları söyledi:

“Kamuda 165 bin sözleşmeli personel var. Biz 2011 seçiminden önce 205 bin sözleşmeyi kadroya geçirdik. Aslında sözleşmelilerle kadrolular arasında ücret bakımından bir fark yok. Ama sözleşmeli oldukları için bu statülerinden çıkarak kadrolu olma talepleri var. 2011 seçimden önce 205 bini memur oldu. Şimdi hükümet olarak yerel yönetimlerde çalışan 20 bin sözleşmeli ile ilgili verdiğimiz bir sözümüz var. Kamuda bulunan 165 bin sözleşmeli personelin 75 bini KİT’lerde çalışıyor. KİT’lerde çalışanlarla ilgili bir çalışmamız yok. Ama geri kalan 80 bin kişinin kadroya, 20 bini yerel yönetimlerde olduğuna göre geri kalan 60 binin de kadroya alınıp alınmamasıyla ilgili nihai değerlendirmeyi yapma noktasındayız. Bir hafta içinde bunu Sayın Başbakanımıza takdim edeceğiz. Nihai kararı vermemiz gerekiyor. Çünkü bu tür konular gelecek yasama yılına bırakılacak konular değil. Bitecekse bu Haziran’da bitirmemiz gerekiyor. Lehte karar çıkabilir, alehte karar çıkabilir ama 20 bini kadroya alınca diğeri de diyor ki ‘kadro benim de hakkım.’ Dolayısıyla hükümet olarak bu çerçevede bir değerlendirme yapmamız gerekiyor.”
trt


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.